Sportem číslo jedna byla v žákovských letech u středního záložníka Dolní Bečvy Lukáše Němce házená v Zubří. Táhlo ho to ale vždy k fotbalu. Ten začal hrát v 16 letech a nyní v páté odehrané sezoně je oporou Dolní Bečvy v okresním přeboru Vsetín. Dolní Bečva vstoupila do sezony náramně. Po jasné výhře 6:1 v Jarcové udolala doma také jednoho z hlavních favoritů na postup ze Zubří. Lukáš Němec byl hlavní hvězdou utkání. „Tak těší mne, že se mi zápas vydařil právě proti Zubří. Vždyť jsem tam hrál házenou a nyní se proti nim prosadil jako fotbalista. Hrávám většinou defenzivního středního záložníka, kde se vedle mne střídají Mirek Trna nebo Patrik Stavinoha, ale proti Zubří jsem hrál více dopředu a zápas mi vyšel,“ vrací se k výhře Dolní Bečvy nad favoritem ze Zubří v poměru 2:1 Lukáš Němec.
Zubří však přijelo na Dolní Bečvu ve značně oslabené sestavě. „Ano, je fakt, že Zubří chybělo pět hráčů základní sestavy. Tím jsme to měli ulehčené, ale i tak hráli velmi dobře. Pokud by byli kompletní, zápas by možná vypadal jinak, ale té výhry si nesmírně ceníme,“ pokračuje hlavní hvězda vítězného zápasu Lukáš Němec.
Ten se podílel na tříbodovém zisku přihrávkou na první branku a ve druhém poločase sám zvyšoval na rozhodujících 2:0 pro svůj celek. „U první branky bylo autové vhazování. Nahrál mi Mirek Trna, já jsem obešel protihráče a nahrával na volného Polanského. Na toho ještě míč zkušeně pustil Radek Růčka. U druhé branky se mi podařilo zahrát míč mezi nohama obránci soupeře a míč prošel do sítě i přes brankáře,“ popisuje mladý fotbalista klíčové momenty utkání, u kterých sám nechyběl.
Dolní Bečva rozjela sezonu parádně a v dalším zápase hostí podobně dobře hrající Krhovou. „Máme mladý a velmi perspektivní tým. Loni jsme to tolik nepotvrzovali, kdy jsme hráli dobře doma, ale špatně venku. Letos již chceme v soutěži něco dokázat. Nyní nás čeká Krhová, která nás tady doma na jaře loňské sezony jako jediná porazila a my doufáme, že ji porážku vrátíme i s úroky,“ dodává před dalším zápasem střední záložník Dolní Bečvy Lukáš Němec.

nemec lukas