Fotbal v Janové oslavil 90 let

Fotbal v Janové oslavil významné výročí. Počátky kopané v Janové sahají do roku 1928, kdy skupina nadšenců začala hrát přátelské zápasy. Postupně se mužstvo Johanové přihlásilo i do tehdejších nejnižších soutěží.V 60. letech minulého století hrával tehdejší Tatran OSP Janová IV. Třídu a postupně se probojovával výše a výše, až se v roce 1982 probojoval do krajského přeboru. Zde sehrál i pamětní zápas se Zbrojovkou Vsetín s výsledkem 1:1. Žel, postupem času se propadával krajskými a okresními soutěžemi a nyní je účastníkem III. třídy.
„Největší zásluhu na rozkvětu fotbalu v Janové měli funkcionáři oddílu, pánové Hromada Josef, Laga František, Soukup Antonín, Zbranek Jaromír a spousta dalších hráčů a funkcionářů oddílu,“ říká současný hlavní administrátor Tatranu Lubomír Čabla.
Program oslav byl bohatý. „Turnaj starých pánů vyhrála Valašská Polanka, druhé bylo Hovězí a třetí Janová. Pak se hrál zápas mladších žáků FC Vsetín a Hovězí. V mužském turnaji kralovali hráči Perné z okresu Břeclav, druhá byla domácí Janová a třetí dorostenci z Juřinky. Ocenili jsme také žijící legendy klubu jako Luďka Halaše, Stanislava Chuděje nebo Jaromíra Nadravského,“ říká Čabla k průběhu vydařených oslav 90 let fotbalu v Janové.