Ratiboř B se těší na Pípu!

Nejen uplynulou úspěšnou postupovou sezonu jsme v rozhovoru hodnotili s trenérem Ratiboře B Michalem Mrlinou. 

Jak moc překvapivý pro vás byl postup do III. třídy?
Tak jak jsem prohlásil na konci podzimu, šli jsme do jara s pokorou a s odhodláním favority co nejvíc potrápit a umístit se v tabulce co nejvýš, což se nakonec povedlo a soutěž jsme vyhráli o pouhý jeden gól, neboť čelo soutěže bylo hodně vyrovnané až do posledního kola. S postupu do III. třídy jsem byl velmi překvapen, neboť po prohře v Liptálu jsem si myslel že je rozhodnuto a Liptál si první místo nenechá jíž vzít.. Nakonec se pro nás ukázalo rozhodující, že jsme Liptálu v dvojzápase vstřelili o jednu branku více a taky že jsme v improvizované sestavě dokázali vyhrát v Janové.
Co říct na výkony brankáře Bechného?
Dan (Bechňá) je výborný brankář a skvělý člověk do party. Pro nás je jistota v zadních řadách což dokázal ve všech našich utkáních. Je až neskutečné jak se dokázal aklimatizovat s hokejové brány do fotbalové. Naskočil dokonce i ve dvou utkáních našeho „A“ týmu, kde taky nezklamal.
Jak se projevili mladí hráči ?
Nerad bych vyzvedával výkony některých hráčů. Za sezonu jsme protočili téměř 30 hráčů a ukázalo se že jsme dokázali dobře skloubit mládí se zkušenějšími staršími hráči a všichni makali téměř na 100 procent.
Budete i v nové sezoně spoléhat na zkušené hráče Jiřího Mynaříka, Petra Mynaříka, Martina Hnátka a Davida Žabčíka?
Do nové sezony se kádr téměř nezmění. Zustavají všichni hráči. Měl by přibýt s „A“ týmu Michal Děckuláček, který nám pomáhal s postupem. Přibyl navrátilec s Hošťálkové zkušený Standa OIšák (Pípa) a do týmu budeme chtít zabudovat dorostence Zubíčka Kubu, Makyču Ondřeje a Machalu Romana.
V čem očekáváte, že bude III. třída jiná než IV.?
V příští sezoně nás bude čekat náročný úkol – důstojně vystupovat ve vyšší soutěži a umístit se na co nejlepším místě tabulky. V této třídě se již hraje na vyšší kvalitativní úrovni, což pomůže nejmladším adeptům pro A – mužstvo – nadějným dorostencům – úspěšně se adaptovat na mužský fotbal. Nepochybně bude potřeba, aby zejména mladší členové B- mužstva začali poctivě trénovat spolu s A – mužstvem.

Budete se v létě připravovat společně s prvním týmem?
Letní přípravu bychom chtěli absolvovat s „A“ týmem neboť III.třída bude náročnější a bez tréninku a kvalitní přípravy se určitě nedá hrát.

Postupova trika

Postupová trička

 

Ratibor b

Týmovka při utkání s Velkou Lhotou

 

Bratri mynarici

Bratři Mynaříci.

 

Ctyri veterani

Čtyři veteráni.