Na jaře po odhlášení prvního týmu z 1. A třídy splnili povinnost a s kvalitním kádrem prosvištěli okresním přeboru ve sloučeném týmu k záchraně. To je ale jen první střípek na nové cestě FC Zubří. 

Z poloviny kvalita vysoké krajské soutěže, dále kluci, co začali trénovat a dostali chuť do fotbalu. Zubří na jaře prosvištělo soutěží jako nůž máslem. Ukázalo jasně cestu, kam se chce vydat. Do živého zatnulo vedení klubu v polovině soutěže, a byť sklidilo kritiku jiných klubů, že prostě 1. A třídu mělo dohrát a pak jít do 1. B třídy, zvolilo okamžité řešení, že v zimě končí a začíná budovat jeden první tým na jiném základu než doposud.

V Zubří skončila éra legionářů a placených posil zvenku. Místní kluci se stmelili do jednoho týmu a začali tahat za jeden provaz. Začalo se pod trenérem Nerádem, který je v Zubří pokropený živou vodou, trénovat a celý tým směřuje k sympatickému cíli.

Zubří zajisté bude hrát v novém ročníku okresního přeboru atraktivní fotbal v popředí tabulky. Momentálně je jeho vysněnou soutěží 1. B třída a klubu se na cestě do ní vydal tím správným směrem. Léčební kůra, v které hrají roli nejen finance, ale také to, postavit zuberský fotbal zase na domácích základech, úspěšně probíhá.