Fotbalisté Byniny vyklidili v loňském ročníku přední příčky tabulky a schovali se skoro na jejím chvostu. Klub stojící v oblasti finančního, materiálního a sportovního zázemí na manažerovi a trenérovi Davidu Kelnarovi chystá změny, které by mu mohly zajistit opět úspěšnou a klidnou sezonu. 

David Kelnar již pracuje pro Tatran Všechovice v roli manažera ambiciózního týmu Olomouckého krajského přeboru, ale svoje dítě nenechá napospas valašskému fotbalovému baby boxu. Aby mohla jít Bynina zase nahoru, musí mít realizační tým, kde se rýsují dvě zajímavá jména do rolí nehrajícího i hrajícího trenéra. Velký odchod stabilních hráčů základní sestavy nebude možná až tak horký, naopak na příchodu jsou velmi zajímavá jména, která třeba ještě při setrvání Neubergera v týmu přinutí přehodnotit rozhodnutí letitou oporu Barteckého, která avizuje ukončení kariéry.

O Byninu se prostě manažer David Kelnar musí postarat, protože z nedávné minulosti v klubu ví, že pád do IV. třídy by je mohl potka kosmickou rychlostí a cesta nahoru je pak trnitá. Pokud Bynina dostojí svým plánům, jasně ukáže, že je z minulosti nejen té své vlastní poučena.