Skoro tři čtvrtě jara to byla v podání Valašské Bystřice v okresním přeboru velká bída. V tichosti se z lavičky vytratil trenér Jan Majer a trojice Fusek, Karafiát, Maleňák vedla tým tzv. zevnitř. Výsledky přišly a konec soutěže zastihl Valašskou Bystřici na lepší herní i výsledkově vlně. 

Jenže se bude začínat od nuly a otázkou je, zda tento model bude fungovat i v další sezoně. O Valašské Bystřici je známo, že má dostatek hráčů, kteří mají kvalitu na horní polovinu tabulky okresního přeboru, ale musí se jim chtít se připravovat a pravidelně chodit na utkání. Střelci jako Vrábel nebo Macháček patří k úplné špičce mezi útočníky.

Nabízí se otázka, jestli by takový soubor neměl vést opravdu kovaný trenér jen z lavičky. Ono se to ale lehce říká. Jak je totálně přebraný valašský fotbalový trh s hráči, tak to samé platí také o trenérech.

Navíc Josef Maleňák se při návratu Martina Majera vážně rozhoduje, zda nepřijme nabídku Podlesí, a tak by u vedení týmu zůstal jen vedoucí mužstva Lubor Fusek a kapitán Lukáš Karafiát.

Je to prostě padesát na padesát, jak se Valašské Bystřice bude dařit. Ona patří roky mezi to lepší v okresním přeboru, ale na jaře se přesvědčila také o tom, jak rychlý může být pád do spodních pater tabulky.