Tento smutný rekord nepůjde překonat, jen ho vyrovnat. Huslenky na jaře v okresním přeboru nezískaly ze 13 utkání ani bod. Bylo to ale zvláštní jaro. Tým odsouzený k sestupu nic nedal zadarmo, přesto mu radost dopřána nebyla. 

Může to znít jako laciné klišé toho, že Huslenky pochválili všichni soupeři po zápase, který samozřejmě vyhráli. Ale když to slyšíte od desátého trenéra, tak si řeknete, že něco na tom pravdy bylo. Huslenky nevypustily ani jedno utkání, nekazily soutěž odchozenými debakly nebo nedostavením se na utkání.

Ten fotbalový nahoře se nad nimi ale neslitoval a nedopřál jim ani malou bodovou radost.

Trenér David Pisklák však nehodil flintu do žita, naopak. Reálně chce poskládat nový tým ve III. třídě. V zádech má rezervu, možné kluky ze zrušeného Zděchova, nějakou tu posilu a jeho vize do dvou až tří let návrat do okresního přeboru není vůbec nereálná.

Huslenky to v nabitém fotbalovém regionu, kde se musí týmy slučovat a bojují o každou nohu, nemají lehké. Přesto chtějí dál žít svým životem a jsem si skoro jistý, že s první výhrou přijde ta opravdová fotbalová chuť a nálada. Vždyť tak dlouho se v kabině nekřičelo…