Byl to krutý sestup týden po sezoně. Argumentem není ani rekordně malý počet bodů. Byl to prostě „legální podraz“ na Zašovou, která po letech úspěšných záchran nakonec padla do okresního přeboru. A tady začíná to o tom utrhnutém uchu. 

Sestup by v Zašové měli brát jako start nové éry. Nejprve je třeba říct, že je nečeká vůbec lehká soutěž a Choryně by mohla povídat, jak dlouho jí trvalo, než se zase do 1. B třídy vrátila. 

Lehko se to radí, ale v Zašové by měli začít skoro od nuly. Je třeba promyslet velmi dobře otázku trenéra, aby tým začal opět ve větším počtu trénovat a měl chuť do fotbalu. Podmínky pro ně má v Zašové vynikající.

Do toho je třeba kádr mírně řečeno okysličit. Mladí kluci, střední generaci i zkušení veteráni. Všechny tři generace by měly mít své zastoupení. Zkušení Hadaš, Krůpa, Trtík, střední generace a pak mladíci Tvrdý, Podzemný, Trtík mladší. 

Posílení týmu bude nutné, aby se v Zašové zase hrálo, byť o patro níže, na špici. A hlavně chodili diváci, vyhrávalo se a byly zážitky z mnoha utkání s kilometrově velmi blízko postavenými soupeři.

Malík, bratři Pobořilové, možná Šnajdr s Chocholatým…Zašová může být tahákem okresního přeboru, ale musí opravdu vykročit do svého restartu tou správnou nohou.