I když je pravým záložníkem, dal dvacet branek a byl spolu s Janem Kovářem z Branek nejlepším střelcem soutěže. Jaroslav Lukaštík byl jeden z důležitých dílků famózního jarního tažení Ústí za postupem do okresního přeboru. 

Hrdý odchovanec Ústí

Ano, jsem hrdý, že mohu hrát za klub, který na Valašsku funguje hodně ojedinělým způsobem. Na to, jakým malým klubem jsme, tak tady můžete hrát fotbal od pěti let až do mužů. Máme všechny věkové kategorie a nemusíme jít v nějakém věku jinak, abychom mohli pokračovat v hraní. Je úžasné, když vidíte 40 malých dětí v přípravce, jak se prohání na hřišti. Klobouk dolů před všemi našimi trenéry. I o něco málo starší kamarádi jako Tomáš Valenta nebo Radek Nohavica již u nás pracují s mládeží a to je vynikající koncepce celého klubu.

Síla týmu

Tím, jak spolu hrajeme od malička, známe se, víme, co od sebe můžeme čekat, tak vytváříme výbornou partu. Do toho přišli někteří hráči odjinud, kteří tady kvalitou i lidsky perfektně zapadli. Když se kluci posouvají z dorostu, už nemusí mít za víkend v nohách dva zápasy a to nám taky pomáhá.

Jarní tlak Nového Hrozenkova

Ten tlak jsme pociťovali, ale když jsme u nich vysoko vyhráli, začali jsme si věřit a už jen zbývalo čekat na jejich klopýtnutí.

Střelec z kraje zálohy

Byla to moje nejlepší sezona v mužích, to je jasné.

Pozn. aut.: Když se Jardy zeptám, který hráč se mu na právě probíhajícím Mistrovství světa líbí, říká, že je to Kilian Mbappé, mladý krajní hráč Francie. 

„Je to taky krajní hráč, rychlý a gólový jako já,“ směje se Lukaštík. 

Okresní přebor

Pro mě obrovský výzva. Nabídky na přestup by sice byly, ale já chci hrát nadále za Ústí. Myslím si, že jak jsme tady poskládaní, tak bychom mohli myslet výhledově i na 1. B třídu. Klub totiž pracuje koncepčně a my se neustále doplňujeme posouváním hráčů z dorostu. Bude to těžší soutěž, ale my spoustu soupeřů známe z minula nebo přípravných zápasů a v současné době máme kvalitu, byť budeme nováčkem, na lepší polovinu tabulky.

Vítěz Mistrovství světa

Před mistrovstvím jsme si tipoval finále Belgie – Chorvatsko a byl tam kurs 140 (smích). Přeji to Chorvatům, je to podobný národ jako my.

usti