Fotbalisty Zděchova již příští sezonu ve IV. třídě neuvidíme, ale tamní fotbal úplně nekončí. Dochází ke sloučení s Huslenkami a nejen o tom jsme si povídali s oběma trenéry – Karlem Frýdlem se Zděchova a Janem Mazačem z Huslenek. 

Karel Frýdl vedl fotbal ve Zděchově tři roky, ale zůstal na to sám. „Od založení tady fotbal byl v kuse. Dva roky jsme na tom nebyli špatně, ale poslední sezona byla krizová. Najednou skončilo deset hráčů, z toho pět z Hovězí. Zranili se někteří hráči, kteří vzhledem k vysokému věku a povaze zranění nebyli schopni naskočit. Z Hovězí přišli i mladí hráči, ale ty to brzy přestalo bavit. I místní kluci to nepodrželi, protože neměli fotbal jako prioritu. Už to nešlo lepit a dokonce jsme poslední kolo nedojeli do Ratiboře, protože to byla sobota a prostě někteří naši hráči, když už vůbec dali fotbalu zelenou, tak to bylo jen v neděli,“ vysvětluje smutný konec jara Karel Frýdl. Jeho tým vyhrál v uplynule sezoně jeden z osmnácti zápasů.

To Huslenky B jako nováček byly úspěšné čtyřikrát a na jaře měly jejich výkony vzestupnou tendenci. „Mladí hráči šli nahoru. Ano, několikrát jsme i vyhořeli, ale jinak se zlepšovali. Když už bylo rozhodnuto o sestupu áčka z okresního přeboru, tak dostávali větší šanci i tam a to přecházení z tým do týmu a získávání zkušeností bude od nové sezony ještě větší, když áčko bude hrát III. třídu,“ říká trenér Huslenek B Jan Mazač.

„My do Huslenek pošleme asi pět hráčů, tak snad tam získají větší chuť do fotbalu a budou odvádět dobré služby,“ říká k přesunu do Huslenek Karel Frýdl a Jan Mazač dodává: „Jeden až dva by mohli mít kvalitu i na áčko do III. třídy.“

Na poli mládežnickém se zatím spolupráce plánuje do budoucna. „My máme starší přípravku. Fotbal ve Zděchově bude dál. Podmínkou sloučení bylo, že jednou za měsíc budou hrát Huslenky B svůj domácí zápas u nás. Co vím, tak Huslenky budou mít mladší přípravku a o sloučení mládeže ve více kategoriích se do budoucna uvažuje,“ říká Karel Frýdl k mládeži.