Mnozí spekulanti, škarohlídové a hlavně „anonymní“ hrdinové internetových diskusí si již dopředu mnuli ruce, když viděli víkendový program a některé utkání, kdy jeden potřebuje nutně pro život a druhý „nehraje o nic“. 

Kanárci z Kelče nejeli do Nevšové na výlet a vyhráli tam. Valašská Polanka doma vedla nad Zašovou již 4:1 a bylo rozhodnuto. Krhová zvládla vítězně přestřelku ve Lhotce. 

Všem palec hore pánové. Valašský fotbal toto vidí rád. Prostě je to jenom fotbal. Pojďme si zahrát a uvidíme, jak to dopadne. Prostě, ať vyhraje lepší.

A do toho je také neustálý krásný boj o druhé postupové místo ve III. třídě. Jablůnka hlavně v prvním poločase nedala Ústí nic zadarmo, i když hraje jen o čest. Střelná doma porazila Nový Hrozenkov a drama pokračuje. Prostě rytířský boj, a ať se ukáže, kdo je lepší. To je ta krása fotbalu aneb sláva vítězům a čest poraženým. Oslavit výhru je krásné, ale umění je i přijmout objektivně porážku. 

Konec sezony se blíží, tak ať se rozhoduje jen na valašském zeleném pažitu a divák z toho má nejen dobrý pocti zábavy, ale také užitek ze svého drahocenného volného času.