Dlouho nebyla situace po dohrání krajských soutěží tak zamotaná jak letos. Všechny dohady, zmatky, chvíle radosti i smutku začaly tím, že nikdo z první čtveřice krajského přeboru Provodov, Baťov, Luhačovice a Morkovice nechtěl jít do divize. Škoda, že Holešov skončil pátý, ten by se asi chtěl vrátit, ale nemá na to dle soutěžního řádu nárok. 

Proto po sestupu Brumova z divize vznikl problém s 15 týmy v soutěži. Zlínský krajský přebor se hraje ve 14 týmech. Tím zhasla naděje pro Rožnov, že by v soutěži jako 16. zůstal, naopak dolů jdou třetí od konce postavené Kvasice. 

Předběžný seznam týmů krajského přeboru: 

1. Provodov, 2. Baťov, 3. Luhačovice, 4. Morkovice, 5. Holešov, 6. Bystřice pod Hostýnem, 7. Hluk, 8. VKK, 9. Štítná, 10. Juřinka, 11. Boršice, 12. Brumov, 13. Nevšová, 14. Skaštice.

Zubří se odhlásilo již po polovině sezony, a tak bylo bráno za prvního sestupujícího. Nakonec s ním nesestoupil nikdo. Naopak z 1. B třídy nejde nahoru Semetín a na nabídku z druhého místa reflektoval Hrachovec, kterému pomohlo to, že nahoru nejde vítěz B skupiny Mladcová. Soutěž by měla mít toto složení:

1. Valašské Meziříčí B, 2. Nedašov, 3. Kelč, 4. Valašské Příkazy, 5. Brumov B, 6. Vigantice, 7. Slušovice, 8. Vidče, 9. Kateřinice, 10. Podlesí, 11. Vlachovice, 12. Valašské Klobouky, 13. Hrachovec, 14. Rožnov.

KFS Zlín nabídl volné místo po Zubří v 1. B třídě okresu Vsetín. Zubří zůstává v okresním přeboru. Do 1. B třídy postupuje Choryně. Nabídku druhého postupového místa dostala Střítež, ale ta odmítla. Postupuje tak třetí Poličná. Zašová původně spolu s Lhotou u Vsetína neměla sestupovat, ale tím, že se musel zúžit krajský přebor o Kvasice, tak sestupuje do okresu. Z B skupiny byl přesunut do valašské A skupiny Slavičín B. 

Předpokládané složení 1. B třídy:

1. Semetín, 2. Valašská Polanka, 3. Prostřední Bečva, 4. Horní Lideč, 5. Lidečko, 6. Francova Lhota, 7. Hovězí, 8. Prlov, 9. Halenkov, 10. Hutisko, 11. Ratiboř, 12. Choryně, 13. Poličná, 14. Slavičín B.

Zašová se Lhotou u Vsetína jdou tak do okresního přeboru. Tím, že Zašová dodatečně sestupuje, přišli o šanci postoupit z třetího místa horší z dvojice ve III. třídě Ústí u Vsetína nebo Nový Hrozenkov a třetí celek IV. třídy z Liptálu. 

Naopak, pokud by i OFS Vsetín šel podle jiného sestupového klíče než původně, sestupovaly by z okresního přeboru tři týmy, to samé z III. třídy, ale v rámci regulérnosti dosavadního průběhu soutěže a informovanosti pro týmy, jak na tom jsou před víkendovým posledním kolem, se dá předpokládat, že VV OFS Vsetín potvrdí, že z okresního přeboru i III. třídy sestoupí dva týmy.