Opora fotbalistů Vidče, kapitán týmu, starosta obce a tak dále, a tak dále. Pavel Drda si po prohraném sobotním domácím zápase s Kateřinicemi rychle spravil náladu, protože se spoluhráči zapíjel svobodu a poslední červnový den vstoupí do stavu manželského. 

Pavle, odpovídá střed tabulky před posledním zápasem současné kvalitě Vidče? 

Je to dle našich současných možností. Stoprocentně je to strop. Nadále pokračuje omlazovací proces, zabudováváme do kádru nadějné dorostence. Letos se chytili bratři Kubjátové, Heryán nebo Dobeš. Postupně si budeme muset cíle zvyšovat i vzhledem k útoku na bednu.

Navštívili jsme vás zápas, protože jsme naším partnerským klubem. Zázemí a divácká kulisa byly perfektní…

Funguje to u nás stejně už roky. Máme bohaté občerstvení,  respektujeme již několikaleté nařízení čepování piva do kelímků, fanoušci s tím nemají problém. Návštěvnost je taky slušná. Když přijelo Zubří nebo nyní Vigantice a další valašské týmy je ještě více diváků než na týmy mimo Valašsko. Chodí na nás naši bývalí hráči a s těmi současnými tvoříme jednu partu.

SD dorostu Vidče/Valašská Bystřice vyhrálo okresní přebor. To je dobrá devíza do budoucna…

Museli bychom jít dlouho do historie, které generaci fotbalu u nás se to podařilo. Osu týmu tvořili právě kluci, kteří nakukují do áčka. K tomu přišli čtyři kvalitní fotbalisté z Valašské Bystřice a vše si vzal na povel trenér a vedoucí mužstva Vladislav Basel. Po poradě mezi sebou a také s rodiči nakonec do krajské soutěže postupovat nebudou, protože by po Zlínském kraji toho nacestovali ještě více než my v 1. A třídě. Je to časově náročné.

Jaké bylo zapíjení svobody? Nachystala kabina nějaké překvapení? 

Bylo to fajn. Dostal jsem sportovní mikinu podepsanou všemi spoluhráči.

Ovlivní vstup do manželství tvou další kariéru? 

Manželka ví, do čeho jde, takže pojede vše ve starých kolejích a budu se plnohodnotně chystat na další sezonu v dresu Vidče.

Co plánuješ okolo fotbalu, pokud budeš zvolen za starostu obce v dalším volebním období? 

Pracujeme usilovně na tom, abychom škvárovou hrací plochu proměnili v umělku s rozměry 60 x 40 metrů, aby na ni mohli hrát mládežníci a ze zbytku uděláme výletiště a parkovací místa.