Po nadcházejícím víkendu už bude jen jedno kolo čekat na naše okresní fotbalisty v přeboru a III. třídě. Po sezoně budou mít borci do MSFL do 1. B třídy. 

V MSFL se o třetím sestupujícím rozhodne mezi naším Valmezem a Otrokovicemi. Valmez (35) má horší výchozí pozici, byť hraje doma se sestupovým HFK Olomouc. Otrokovice (36) totiž hrají na hřišti již zachráněného Rýmařova a pokud vyhrají, utkání ve Valmezu je nemusí zajímat. 

Vsetín hostí již v pátek Ústí, které sice ještě mlže divizi vyhrát, ale tým kolem známé bývalé opory Valmezu Aleše Michálka po třetí lize pravděpodobně ani neprahne. Vsetín nemůže skončit lépe než desátý, ale klidné jaro a žádný záchranářský stres jsou pro mladý tým trenéra Miroslava Mičegy úspěchem.

V divizi D hostí Strání sestupující Třebíč a jak vyhraje, mohou být Valaši od krajského přeboru dolů klidní. Strání však hraje až v neděli od 17 hodin, a tak bude ještě chvíli napětí. 

Juřinka bude muset makat ve Velkých Karlovicích, aby nebyla třetí od konce. Soupeří na dálku s Kvasicemi a Boršicemi.

V 1. A třídě může Benfika v případě toho, že vyhraje v sobotu v Kelči ještě zatlačit na Nevšovou, kterou čeká těžký nedělní zápas v Kateřinicích. Zašová by měla v pátek porazit Ratiboř a pak jen bude čekat na Strání. Když Strání vyhraje, zůstane v 1. B třídě.