Před více než třemi lety o něm Valašský Deník napsal: „Je to kouzelník. Jak to dělá? To je jedno, hlavně že to chytil!“ Zhruba takhle komentovali představení brankáře Zubří Bohumila „Boba“ Pšenici dva pánové na tribuně za jeho brankou. A pojmenovali to velmi trefně.“

Když osmnáctiletý mladíček, jenž chytal tehdy v sezoně proti Dukle, tak to byl prakticky jeho druhý zápas v mužích v životě. Mezi tři tyče nastoupil ve 27. minutě utkání a začal svoje velké představení. V něm fanouškům v zaplněné hale zdarma naservíroval pochytané střely zdálky, z brankoviště a jako nášup přidal několik lapených trháků, když běžel například hráč Dukly z půlky hřiště sám. Byl to právě on, kdo dostal halu do takové provozní teploty, ve které se pak Dukla zavařila. „Jsem moc rád, že se mi podařilo týmu nějak pomoct, a že jsem taky přispěl k vítězství, které jsme tolik chtěli,“ říkal skromně po utkání jeho hrdina, tehdy teprve 18letý Bohumil Pšenica, kterému samozřejmě málokdo řekne jinak než Bob.
Následně zažil Pšenica dramatické play – off s Karvinou a kauzu zrušených a nezrušených sedmiček jednoho z utkání vyřazovací části. S fotbalem začínal Bob Pšenica v Zubří. „Do starších žáků jsem to kombinoval s házenou, ale pak jsem dal přednost chytání v Zubří a prošel jsem tam všemi kategoriemi až do mužů. Před začátkem letošní sezony jsem odešel do Brna, kde jsem začal jako jednička a pak se v nepříliš vydařené sezoně střídal s kolegou Bavlnkou. Nyní jednám o možné snové smlouvě s Brnem. Pokud by to nevyšlo, chtěl bych chytat házenkářskou extraligu jinde. Vím ale, že například v Zubří je na tomto postu plno. Chytají tam Malina s Orságem,“ popisuje házenkářskou kariéru nyní také fotbalový útočník Dolní Bečvy v okresním přeboru Bohumil Pšenica.
Ze Zubří šel hrát fotbal doplňkově na Dolní Bečvu. „Do dorostu mne tam přemluvili Radim Kuběna s Lukášem Němcem. Chtěl jsem již po loňské sezoně zkusit hrát za muže Dolní Bečvy. Trenér Radek Maléř mi vyřídil přestup ze Zubří, ale dostal jsem se tam až letos,“ pokračuje Pšenica.
Zápas s Jarcovou vyhrála Dolní Bečva doma 4:1. Pšenice nastoupil za muže poprvé a hned dal v útoku dvě branky. „Mám to jako zpestření po sezoně. Jindy na to není čas. U první branky mne mezi obránce uvolnil spoluhráč Polanský, u druhé si našel odražený míč. Nyní bych chtěl jet do utkání do Poličné, ale jinak to nechám na trenérovi. Ono záleží, kolik bude mít hráčů a pak mne třeba povolá, pokud bude třeba,“ dodává Bob Pšenica.
hazena-zubri-dukla201513_denik-630

Foto zdroj Valašský Deník