Co udělat pro kluky, kteří si chtějí vyzkoušet trénink na Baníku? Tato otázka nás napadla v průběhu března na jedné z porad trenérů mládeže FCB. Byla opodstatněná, protože náš skautink mapuje talentované kluky z okolí a často se stává, že rodiče volají a chtějí pro své ratolesti zajistit jen tak zkoušku v našem středisku na ZŠ Šoupala. Slovo dalo slovo a rozjeli jsme projekt tzv. Kempy FCB s dovednostními soutěžemi a ukázkou tréninku. První taková akce se konala 28.dubna a program byl následující: Sraz v 8:30h na Šoupalce, od 9h – 11h trénink a dovednostní soutěže. V tomto čase probíhalo představení našeho střediska a systém výchovy FCB u mládeže pro rodiče, kteří po očku sledovali snažení svých malých fotbalistů ve věku 6-10 let rozdělených do skupin na nové umělé trávě.
Poté, co se děti převlékly z dresů Baníku do svých civilních šatů odcházeli unavení a hladoví na oběd do blízké restaurace, kde bylo zajištěno obědové menu. Po obědě proběhla debata se všemi rodiči a následně přesun k zápasu FCB vs Sparta Praha, který dopadl vítězně 3:2 pro mužstvo kolem kapitána Baroše. Zajistili jsme pro rodiče a děti lístky zdarma v sektoru pro partnery a dle zpětných ohlasů se kemp povedl.
V podobném duchu proběhl kemp č.2 v sobotu 28.května, kdy se náš milovaný Baníček zachránil v lize v zápase s Brnem. Poločasové utkání sehráli malí borci z Vigantic proti přípravce FCB.
Tentokrát jsme pro děti měli připravené i malé suvenýry z fanshopu FCB a samozřejmě na obou kempech nechyběly sladkosti v podobě tyčinek Baníčky.

Obou těchto kempů se zúčastnilo dohromady 37 dětí a podle ohlasů chtějí přijet znovu. Tito malí fotbalisté prokázali velikou šikovnost a pokud u fotbalu zůstanou, můžou časem posílit naše mládežnické kádry. Poděkování patří i trenérům FCB přípravek v čele se Zdeňkem Grygarem a jeho kolegy.
Z Valašska nás navštívili tito hráči : Šimon Žabčík a Simon Herián oba roč. 2010 z Ratiboře, Petr Mikula r. 2011 z Nového Hrozenkova a Míša Zbranek 2011 ze Vsetína (kemp 28.4.) a na druhý kemp 28.5. přijel Lukáš Nohavica r. 2011 z SK Zašová a z Frenštátu Kundrát Tomáš r. 2011.

Pokud mi přísluší hodnotit tyto kempy z pozice hlavního skauta mládeže FCB, tak vidím velký progres ve spolupráci s ostatními kluby, kde se nově snažíme děti ponechat v domácím prostředí jejich mateřského klubu a snažíme jim alespoň zabezpečit ukázkové tréninky u nás na FCB formou kempu nebo návštěvou tréninkové jednotky během týdne. Chceme, aby dojezdovost hráčů ze vzdálenějších obcí nebyla delší než 30 minut, hlavně u kategorie přípravek. Od ročníku U12 nabízíme přechod do fotbalové třídy na ZŠ Šoupala, kde mají k dispozici veškeré zázemí, které je běžné v jiných zahraničních fotbalových akademiích.

Věříme, že tato cesta, po které jsme se vydali, vychová další slavné fotbalisty jakým je třeba rodák z Vigantic Milan Baroš, kterého budeme moci sledovat na fotbalových trávnících i v příští sezoně. A když to kluci tak daleko nedotáhnou ? Nevadí…Hlavní je, ať děti sportují – ne každý dosáhne na vrchol, ale láska k fotbalu je společná ať hrajete okresní přebor nebo 1.ligu.

Kemp 2

kemp1

kemp3

kemp4