Na zlínské Vršavě to dnes od brzkého rána žilo. Konal se zde totiž jedenadvacátý ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol – McDonald’s Cup. Akci podpořili také hráči A týmu FC FASTAV Zlín a nechyběl ani manažer klubu Zdeněk Grygera.

Krajské finále populárního McDonald’s Cupu v úterý hostila zlínská Vršava. Na tradičním žákovském klání se představili chlapci a dívky ve věku od šesti do jedenácti let. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř osmdesát tisíc chlapců a děvčat ve věku od šesti do jedenácti let.
Pouze dvě vstřelené branky rozhodly krajské kolo McDonald’s Cup ve Zlíně. Díky lepšímu skóre se z vítězství a postupu do celostátního finále radují žáci pořádající Základní školy Komenského II.

Na přírodním pažitu a umělé trávě se utkali vítězové okresních kol z Uherského Hradiště, Vsetína, Kroměříže a Zlína. Finalisty doplnili žáci pořádající Základní školy Komenského II.
Slavnostního vyhlášení se zúčastnili i fotbalisté ligového Fastavu Zlín. Ceny mladým sportovcům předávali Tomáš Janíček a Petr Hronek. „Pro děti je to určitě super akce, která je může posunout někam dál. Za mě takových turnajů moc nebylo. Zlínská mládež vždycky byla na slušné úrovni, takže o budoucnost fotbalového klubu strach nemám,“ říká zkušený fotbalista Tomáš Janíček.

Ani jeho spoluhráč Petr Hronek se nikdy McDonald’s Cupu aktivně nezúčastnil. „Je to dobrá věc. Děti alespoň něco dělají, nejsou u počítače nebo tabletu, ale aspoň se hýbají,“ říká záložník Fastavu, který turnaje moc rád neměl, protože byly hrozně náročné a vysilující. „V tomto věku je to však takové zpestření. Hlavně že kluci a holky nemusí být ve škole,“ dodává Hronek.

Zdroj: https://www.fcfastavzlin.cz/aktuality/novinky/zlinska-vrsava-hostila-krajske-finale-popularniho-mcdonald-s-cup-akci-podporili-i-hraci-fc-fastav.html

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.