V sobotu 28.4.2018 už podruhé Valašská Fotbalová Akademie při SK Zašová 1926 uspořádala fotbalové klání pod názvem VFA MiniMorava 2 pro kluky U11 a U9 a zároveň VFA MiniValašsko 1 pro kluky U7 a mladší. Celkem se odehrálo přes 60 utkání na 7 hřištích najednou!I tentokrát na VFA MiniMoravu 2 přijela opět SK Sigma Olomouc, ale také FC Baník Ostrava, FC Fastav Zlín, FC Vsetín, a další vynikající kluby, které chtějí učit děti hrát fotbal na hranici svých aktuálních možností. Tím se učit novým dovednostem a získávat radost ze hry i nových dovedností. Opět se hrálo bez rozhodčích a bez výsledků a kluci si to očividně užívali. Trenéři ze Sigmy i Baníku nám tentokrát složili příjemnou poklonu v kvalitě a oznámili, že budou hledat možnosti jak se zúčastnit dalších sérií už v tak nabitém programu, protože jim dává tento typ hry smysl, což je pro VFA velká čest.
Na VFA MiniValašsko 1 přijeli kluci z okolních klubů jako Nový Jičín, Hrachovec, Zubří, Vsetín, ale také jednotlivci různých okolních klubů, aby si zahráli obyčejný – neobyčejný fotbal. Pro tyto maličké kluky se špuntama na botách VFA připravilo ve spolupráci s firmou UHER Company tři krásné fotbalové arény s mantinely a zabudovanými brankami. To jim umožnilo hrát bez zbytečných ztrát míče mimo herní území a tak si fotbal mohli užívat až do chvíle, kdy jejich soustředění nepřeplo na něco jiného než míč. Například na dron, který lítal nad hřištěm a snímal jejich první fotbalové momenty radosti z gólů.
Rodiče hráčů z VFA napříč kategoriemi připravili tentokrát skvělé pohoštění v podobě buchet, kávičky, nanuků, v poledne byly k mání dva druhy skvělých polívek a nechyběla ani pravá valašská klobása z udírny. Počasí vyšlo a spokojenost trenérů, hráčů a rodičů také.

Těšíme se na další hojnou účast za 14 dní na další díl série, tentokrát VFA MiniMorava 3 a zároveň VFA MiniValašsko 2.