Valašský fotbal zase po čase zažil krásné gesto fair play. V okresním přeboru se Střítež přetahuje s Choryní k každý bod v boji o postup do 1. B třídy. Toto však šlo ze strany Stříteže ve vyhecovaném zápase v Jarcové stranou. Jak říká opora Stříteže Oldřich Malý, kolektivní rozhodnutí a vyhrávat férově, to je víc, než se honit za postupem nepoctivě.

„Běžela přibližně 80. minuta utkání a rozhodčí Štefánik nařídil proti domácím pokutový kop po faulu na Vokáče. Ti v té době vedli 3:2. Já jsem stál vedle rozhodčího a taky bych to pískl. Jenže za mnou přišli spoluhráči Vokáč s Michalákem a řekli mi, že to penalta nebyla. Kolektivně jsme rozhodli, že ji úmyslně neproměníme a to jsem před exekucí penalty oznámil také rozhodčímu. My takto nechceme vyhrávat. Ano, mohl jsme to proměnit, pak bychom ještě asi v přesilovce zápas otočili. My ale tady dojíždíme si fotbal užít a nechceme tímto způsobem sbírat body v boji o postup. Takové gesto by měl na této úrovni udělat každý. Jarcová hrála sympaticky, v prvním poločase byla lepším celkem. Naše gesto ocenilo také vedení klubu v čele s panem Švecem. Kvitovali to i domácí diváci, ale to jen pět minut, pak jsme si zase od nich vyslechli od plic, co si o našem týmu myslí,“ říká Oldřich Malý.