Je to smutný pohled na množící se kontumace v okresních soutěžích. O problémech VKK B při venkovních zápasech se již psalo, podobné problémy měla rezerva Halenkova, ale nyní přibyla Růžďka, která žádné béčko nemá. Hráčů ubývá a blíží se doba, kdy i v dospělém fotbale se budou rušit týmy a nepůjde jen o rezervy. Vzájmené utkání Střelná – Růžďka mělo svést dohromady týmy, které počítají ve III. třídě doslova každou hlavu.

Střelná bojuje, jak se dá. Když nejsou lidi, přijede občas ven i bez náhradníků, stalo se už také, že jich nebylo ani jedenáct. Doma hraje neděle od 15 hodin, horko nehorko, protože pekaři a další profese musí po zápase uhánět a noční šichty. A jak říkal trenér Pavel Závrský, pro zachování soutěže a fotbalu budou hrát možná dokonce doma od 14 hodin.

Růžďku potkal rozpad kádru a těžko se dělá fotbal, když již ve čtvrtek víte, že se o víkendu, byť je neděle odpoledne, nesejdete.

Doba je těžká, práce a rodina mají přednost. Fotbal není jedinou zábavou na dědině jako vždycky. Zatímco slučování mládežnických týmů ze dvou vesnic zachraňuje nutné podhoubí pro další činnost valašského fotbalu, podobná situace v mužích by asi postrádala logiku a kouzlo toho, že se fanoušci chtějí dívat na svoje oblíbené hráče z místní vesnice.

Ano, Tygři zůstali v Lužné, byť pod hlavičkou Valašské Polanky, ale spojila by se Růžďka s Valašskou Bystřicí? A co nyní třeba aktuální problémy Zděchova? Nastoupí další rok do IV. třídy Hovězí B?

Je to boj a obdivuji každého, kdo dnes dělá poctivě do vesnického fotbalu.