Tréninkové odpoledne VFA v Zašové

V pátek 27.4.2018 uspořádala VFA při SK Zašová 1926 další otevřené tréninkové odpoledne zaměřené na ročníky 2006 až 2013. Tentokrát se šéftrenérem mládeže VFA Ondra Koňařík zaměřil na kategorii starší přípravky a školičky.

Na trénink školičky přijelo 21 dětí ze Zašové, Zubří, Rožnova, Hrachovce a Valašského Meziříčí. Cílem tréninku bylo rodičům i trenérům z okolních klubů ukázat, jak vést trénink s nejmenšími zábavnou formou a přitom v neustálém tempu, které dětem díky nadšení přináší rozvoj nejen fyzických sil, ale také jejich fotbalových dovedností. Děti si vyzkoušely, že fotbal není jen kopání do míče, ale zejména přemýšlení, sledování, co se děje na hřišti a udržení pozornosti. Důležitou součástí tréninku byla komunikace trenérů s dětmi, jak vnímají svou hru a co se jim daří. Důležitou části trenérské týmu byli Bob Pobořil – trenér školičky a asistenti Tomáš Vinkler a Robík Koňařík – kluci z přípravky VFA. Díky takovému počtu trenérů bylo možno se věnovat dětem intenzivně a v detailu. Na závěr tréninku proběhla diskuse s rodiči hráčů, kde šéftrenér vysvětlil, co děti trénovaly a proč používáme v tréninku prvky koučingu. Děti odcházely po tréninku s rozzářenýma očima. Už se těší na další trénink. Cíl tréninku splněn – posílili jsme u dětí lásku k fotbalu.

Na tréninku přípravky trénovali kluci 2006-2009 ze Zašové, Stříteže, Valašského Meziříčí, Valašské Bystřice, Zubří i Rožnova. Kluci si trénink užili při tréninku na CORE svalstvo, úpolové sporty, průnikovou přihrávku, herní cvičení na pozornost a praxi ve fotbálku 7+1. Trenéři VFA Ondra Koňařík a Boris Gřešák připravili pestrý trénink s cílem připravit kluky na sobotní triangl MiniMorava VFA 2, kde hrají proti ligovým týmům SK Sigma Olomouc, FC Baník Ostrava, FC Fastav Zlín.

Další tréninkové odpoledne VFA bude 11.5.2018, tentokrát opět za účasti šéftrenéra přípravek FC Baník Ostrava Zdeňka Grygara (16-18 hod. – školička = 2010 a ml.) a šéftrenéra mládeže VFA Ondry Koňaříka (17-19 hod. – přípravky = 2009 a ml.) . Vemte kluky a přijďte si zatrénovat!

Další informace Vám rád poskytne :
Ondra Koňařík – šéftrenér VFA – 604 221 024 – konarik.ondrej@gmail.com
Václav Vinkler – manažer VFA – 739 399 991 – vac.vinkler.81@gmail.com
Tomáš Golasovský – koordinátor VFA – 608 445 482 – golasovsky.tomas@gmail.com

1 2 3 4