Bylo to důležité derby 1. B třídy o šest bodů. Hostující Hovězí se chtělo dotáhnout bodově na Halenkov a odskočit tak od konce tabulky. Domácí nováček ale díky čtyřem brankám útočníka Tomáše Zádilského vyhrál 6:2. Střelec Halenkova tak zastínil svého jmenovce v dresu soupeře, který se trefil pouze jedenkrát.

Tomáš Zádilský je odchovanec Huslenek, kde prošel všemi věkovými kategoriemi. Je mu 29 let a nejvyšší soutěž hrál zatím ve VKK. „Byl jsem tam rok v krajském přeboru za trenéra Viktora Kollandy a hrávali jsme kraj do pátého místa,“ říká současný střelec Halenkova Tomáš Zádilský.

S mateřskými Huslenkami zažil postup z III. třídy a následný boj v okresním přeboru. „Zájem Halenkova byl delší dobu. Já jsem dva roky žil v Praze a jak jsem se vrátil do Huslenek, řešil jsem co dál. V Halenkově jsem koupil byt a sehnal dobrou práci, takže jsem přestoupil. Klub se dlouhodobě pokoušel o postup z okresního přeboru do 1. B třídy a já jsem měl to štěstí, že jsem přišel na sezonu, kdy se to podařilo. Zahrál jsem si po boku Jana Šuláka (současný dlouhodobě zraněný útočník třetiligového Valašského Meziříčí, pozn. aut.). Dařilo se nám. Jsme oba podobné rychlostní typy a vyhověli jsme si,“ vzpomíná Zádilský na loňskou postupovou sezonu Halenkova.

V Halenkově našel nejen fotbalu zalíbené prostředí. „Kromě toho, že v Halenkově bydlím a pracuji, přišel jsem do klubu, který fotbalem žije, má silné a výborné divácké zázemí a perfektní kabinu. Proto neuvažuji o změně dresu a vyšší soutěži, byť zájem VKK nebo Vsetína by tady byl,“ pochvaluje si střelec Halenkova.

V posledním domácím derby s Hovězím dal čtyři branky a jeho tým vyhrál důležitý zápas 6:2. „Řekli jsme si, že nemůžeme hrát tak špatně, jako první poločas posledního zápasu ve Francově Lhotě. Povedlo se nám to a čtyři branky, které jsem dal, je zásluhou celého týmu. Hned po zápase jsem do kasičky dodal povinnou finanční částku a kluci dostanou příští zápas ještě láhev něčeho dobrého. Čtyři branky jsem dal za Halenkov poprvé, i když vzpomínám, že za Huslenky se mi to již podařilo,“ dodává Tomáš Zádilský.

zadilsky 1 zadilsky 2

Foto zdroj: klubový web Tatranu Halenkov