Je to obrovský boj o první místo v okresním přeboru Vsetín. Střítež v zimě ulovila ze Zubří střelce Radima Vokáče a doufá, že on bude miskou na vahách, která rozhodne o vítězství v soutěži na úkor Choryně. Bylo dopředu jasné, že po zimním odhlášení Zubří z 1. A třídy z klubu odejdeš?
Byla to férová dohoda s předsedou klubu Robertem Jurajdou. Byla to otázka financí. Klub potřeboval odlehčit rozpočtu, a tak jsem byl jedním z hráčů, který odešel?
Proč jsi šel právě do Stříteže?
Bylo to dáno dopředu, protože mě ke klubu pojí rodinná vazba.
Poprvé hraješ okresní přebor. Nebral jsi to jako krok zpět?
Je mi 32 let a již nemám takové ambice. Nevnímám to jako krok zpět, chci Stříteži pomoct, aby soutěž vyhrála.
Zatím jsi dal devět branek…
Hraji tuto soutěž poprvé a oproti těm krajským jsou tady obrany pomalejší a otevřenější, což mi jako tahovému hráči vyhovuje. Se střeleckým účtem jsem po hattricku Horní Bečvě spokojený, ale hlavní je, aby mé góly k něčemu byly.
Nedávno jsi byl u hodně diskutované penalty v Jarcové, kterou tvůj spoluhráč Malý úmyslně neproměnil…
K té penaltě bych se již nerad vracel.
Jedete nyní do Choryně k přímému souboji o první místo…
K prvnímu místu by nám tam stačilo vyhrát na penalty a již nezaváhat do konce soutěže, ale na takovou statistiku nehrajeme. My se ve Stříteži chceme fotbalem bavit a soutěž chceme vyhrát. Zda by se pak vedení rozhodlo pro postup je otázkou, stejně jako je otazník nad tím, jak moc by se musel omladit a zkvalitnit stávající kádr.
Jaké máš plány na další sezonu?
Zatím se soustředím plně na Střítež a rozhodnu se i podle toho, jak tým dopadne na konci sezony. My věříme, že budeme nejlepší.