Meziříčský dorost si vybojoval účast v druhé lize

V obrovském množství fotbalových informací z vrcholící sezony trochu zaniká veliká radost z Valmezu. Starší dorost vyhrál již tři kola před koncem soutěže jednoznačně Moravskoslezskou divizi a vybojoval možnost postupu do druhé nejvyšší celorepublikové soutěže v kategorii U19.Dorostenci Valašského Meziříčí U19 kralovali Moravskoslezské divizi od samého začátku. Postup potvrdili poslední výhrou 8:0 nad Hranicemi.
„Po zápase bouchlo pár šampusů, zazpívalo se a snědla se pizza. Do kabiny přišli pogratulovat místopředseda a sportovní manažer klubu pan Zahradníček s předsedou klubu Mgr. Odstrčilem. Více slavit zatím nemůžeme. Hráči mají nominace do A a B týmu mužů, kde se ještě o dost hraje,“ říká trenér úspěšného týmu Jan Pitr.
Ve zbytku soutěže budou v týmu U19 více využíváni hráči z mladšího dorostu, kteří do staršího dorostu v létě přechází. Začíná tak budování kádru na nadcházející velmi obtížnou sezonu.
„Příští rok bude ohromně náročný a obtížný. Nicméně pro dorostence, kteří se v barvách Valmezu budou chtít o body v Moravskoslezské lize porvat, to bude ohromná výzva a nezaplatitelná fotbalová zkušenost ze soubojů s těmi nejkvalitnějšími soupeři,“ dodává Jan Pitr.

U19 VM-HRA 40

Foto Karel Straka