Dlouholetý kapitán Kateřinic Jiří Kuzník se stal spolu s Tomášem Zetkem největší zimní posilou týmu Hošťálkové v okresním přeboru Vsetín, aby pomohl co nejdříve klub zachránit, což se mu nejen díky jeho střelecké potenci daří.
V novém působišti dal zkušený obránce nastupující v útoku šest branek. Naposledy dal čtyři do sítě trápící se Valašské Bystřice a Hošťálková si přivezla z venku výhru 7:0. Jak jste zatím v Hošťálkové spokojený?
Všechno je perfektní od vedení klubu až po spoluhráče v kabině. Jsem tady spokojený a mám v úmyslu zde pokračovat i v nové sezoně.
Přišel jste z týmu 1. A třídy. Jaký je to rozdíl hrát okresní přebor?
Měli jsme zatím čtyři zápasy s týmy ze špičky a musím říct, že ze čtveřice Choryně, Střítež, Poličná a Jarcová by jen Střítež mohla hrát v klidu 1. B třídu. My jsme třeba vedoucí Choryni doma mačkali a prohráli z jediné standardní situace, kdy nám dal gól jejich mistr Luboš Hadvičák. V 1. A třídě se daleko více běhá.
Jak moc je důležitý pro váš nový tým podobně zkušený hráč Tomáš Zetek?
Je pravou rukou trenéra, výborný kluk do kabiny. Má na hřišti neskutečný přehled a rozehrávku.
Daří se vám získávat body. Je záchrana už blízko?
Ještě to bude těžké. Nyní máme dva klíčové zápasy, kdy si k záchraně chceme pomoct výhrami nad Dolní Bečvou a Hošťálkovou.
Vám se střelecky daří. Na jakém postu nastupujete?
Hraji pro mě netradičně v útoku. Jen doma proti Choryni jsem byl při absenci třech hráčů v obraně.
Nyní jste dal čtyři branky Valašské Bystřici. Jak se Vám to povedlo?
Soupeř byl slabý. Přišlo mi, jako by ani nechtěli hrát. Můj spoluhráč Ivo Čentéš dal hattrick. My jsme měli pěkné akce a dávali góly do prázdné branky, z brejků nebo po dorážkách. Bystřice nekladla odpor.
Co za odměna za takový střelecký počin čeká kabinu?
Už mi to pokladník David Hrabovský počítá. Mám tam dluh za první start, první gól a nyní za čtyři branky. Pokud doma porazíme Dolní Bečvu, tak to bude veselé.
Sledujete Kateřinice v 1. A třídě?
Byl jsem na dvou domácích zápasech a to hráli dobře. Venku jak mi říkal brácha Ondra, hrají špatně. Těžko říct, čím to je. Přeji jim, ať se jim daří, ale o návratu neuvažuji vzhledem k tomu, že již nemám při časové náročném zaměstnání a rodině čas dvakrát týdně trénovat.