Mladý střední záložník hlavního postupového aspiranta IV. třídy okresu Vsetín z Liptálu Jan Bukáček pomáhá svému mateřskému klubu k vytouženému postup a již rok a půl se věnuje také nevděčné práci fotbalového rozhodčího. Že vám příjmení Bukáček nezní moc valašsky? Ano, máte správné tušení. Honza pochází z Východních Čech. „Pocházím z České Rybné. Rodiče měli známé na Valašsku a zalíbilo se jim tady, tak se přistěhovali do Liptálu, kde jsem v 11 letech začal hrát fotbal,“ říká ke svému stěhování Jan Bukáček.
Jako hráč se nyní propracoval do prvního týmu mužů a zároveň se vydal na dráhu fotbalového rozhodčího. „Chtěl jsem nějakou brigádu a více se angažovat ve fotbale. Navíc se znám s kamarádem Markem Frňkou, který také píská. Mám za sebou skoro dva roky, začal jsem na podzim 2016 a pískal jsem již také jedno utkání okresního přeboru mužů. Jenže za měsíc maturuji a chci jít studovat na vysokou školu do Brna mezinárodní vztahy a evropská studia. Ambice se pískání věnovat by byla, ale uvidíme, jak to bude časově stíhat,“ pokračuje Bukáček a jedním dechem zavzpomíná, v kterém utkání mu jako rozhodčímu bylo zatím nejvíce „horko“: „Bylo to na podzim v posledním kolem při zápase Jablůnka – Valašská Polanka B, ale zvládlo se to.“
V dresu Liptálu pomáhá v boji o postup do III. třídy. „Liptál patří do vyšší soutěže. Máme nyní dobře namíchaný tým mladých a zkušených hráčů pod trenérem Geržou a snad to zvládneme. Parta je dobrá. Měli bychom to zvládnout,“ věří Bukáček, který v posledním utkání v Krhové proti tamní rezervě zazářil a dal hattrick. „Moc branek nedávám, radši přihráváme, ale za první hattrick v kariéře jsem samozřejmě rád. První branku jsem dal z penalty, druhou po narážečce s Laďou Urbanem a třetí po přihrávce Jirky Navrátila. Za tři branky nemusíme nic platit, ale láhev slivovice bude povinnost,“ dodává k poslednímu vydařenému utkání hráč i rozhodčí v jedné osobě Jan Bukáček.

liptal

Jan Bukáček na týmovce Liptálu z posledního utkání v Krhové v dolní řadě první zprava.

Foto Jakub Začal