V okresním přeboru Vsetín roste nový střelec. Odchovanec Dolní Bečvy Tomáš Ostřanský kroutí poslední sezonu v dorostu a už pálí ostrými také za muže. Na jaře dal již mezi dospělými pět branek, z toho čtyři v posledním utkání proti VKK B a Dolní Bečva vyhrála vysoko 9:1. „Věkem jsem ještě poslední rok dorostenec. Hrají za sdružené družstvo Dolní Bečvy, Hutiska a Vigantic okresní přebor. Za suverénním týmem Vidče/Valašská Bystřice se nám daří a jsme druzí v tabulce. Dal jsem šestnáct branek a jsem nejlepším střelcem týmu, takže jsem spokojený,“ říká talentovaný útočník Dolní Bečvy Tomáš Ostřanský.
Ostřanský vyrůstá pod bedlivým dohledem trojice trenérů Matuly, Šuláka a Adamce. Jarní část letošní sezony mu přinesla i první starty za muže a daří se mu náramně. „Čichl jsem do mužů na dvanáct minut doma proti Bynině a dal jsem branku a nyní přišel vydařený zápas proti VKK B. Čtyři branky jsem ve své dosavadní kariéře ještě nedal. Při první mne našel kapitán Ondryáš, druhou jsem dal z dorážky, třetí po hrubce brankáře a čtvrtou proměněním samostatného úniku,“ říká Ostřanský, který čtyři zásahy dal všechny po sobě a sekundoval mu hattrickem zkušenější Filip Vyvíjal.
„Kluci mne hecovali, že něco budu muset do kabiny přinést, ale já rád dávám góly, takže následné zápisné je jasné. Je jen škoda, že mne v 70. minutě již chytaly křeče. Musím přiznat, že okresní přebor dospělých je rychlejší a hlavně tvrdší než naše dorostenecké soutěž,“ přiznává střelec Ostřanský.
Budoucího možného střelce zaujaly v poslední době výkony polského útočníka Bayernu Mnichov Lewandowského a snajpra Liverpoolu Salaha. „Na mistra světa tipuji fotbalisty Německa,“ říká na závěr Ostřanský, který zatím nabídky z jiných klubů nemá a měl by mužskou kategorii od nové sezony začít na Dolní Bečvě.

dolni becva

Tomáš Ostřanský v dolní řadě v pokleku první zprava při zápase na Horní Bečvě.

Foto Jaroslav Čáp