Poličná – H. Bečva 1:2 (1:0)
Hosté hodně zlepšeným výkonem ve druhém poločase nakonec ovládli po šťastné střele Tomáše Vaníčka zápas sousedů v tabulce a přímý boj o třetí místo v tabulce. Poličná chtěla doma navázat na dvě poslední povedená utkání, ze kterých vybojovala šest bodů, a úvod utkání tomu také odpovídal. Domácí hráli agresivněji, přesněji, měli lepší pohyb, a kdyby nechyběla kvalitnější finální fázi, mohli do 20. minuty vést 2:0. Vstřelit branku se ovšem povedlo až po půlhodině hry jarnímu střelci Poličné Radimu Bártkovi, když si na zadní tyči našel míč po propadlém autovém vhazování. Tím však převaha domácích skončila. Hosté hru postupně vyrovnali. Byli to nicméně, kteří měli ještě do poločasu další náznaky šancí, ale branku již nepřidali.
Do druhé půle nastoupila úplně jiná Poličná a díky této změně se po přestávce objevila také úplně jiná Horní Bečva. Domácí nedokázali konstruktivně založit útok, podržet balon na útočné polovině a hosté se postupně dostávali do tlaku, který vyústil zpočátku v náznaky příležitostí, následně v branky. Nejprve se v 71. minutě po vráceném centru zjevil na zadní tyči Pavel Roman a hlavou uklidil míč do sítě, a když ani to domácí neprobralo, povedlo se hostům vstřelit v 84. minutě také vítěznou branku po tečované střele Vaníčka ze střední vzdálenosti. Domácí se již nezmohli na vyrovnání a hosté si v poklidu pohlídali zisk tří bodů.
„My jsme dnes byli jako den a noc. První poločas se hrál fotbal nahoru, dolů. My jsme byli agresivnější a lepší v osobních soubojích, hosté se snažili o kombinační fotbal po zemi. Dali jsme z několika šancí jen jednu branku. Do druhého poločasu jsme možná byli ovlivněni jedním vynuceným střídáním, každopádně Horní Bečva se dostávala do tlaku a nakonec také zápas otočila a se štěstím výhru udržela. My jsme ve druhém poločase neudrželi míč a náš výkon nebyl dobrý,“ řekl trenér Poličné Marek Vala.
„V prvním poločase to byla spíše kopaná. Domácí byli lepší v osobních soubojích a z toho plynula jejich převaha. Dostali jsme branku po dlouhém autu, kdy chyboval náš brankář Jalůvka. Po přestávce jsme začali hrát více po zemi a postupně jsme se zlepšovali. Po rohu se mi podařilo srovnat a nakonec po šťastné střele Tomáše Vaníčka jsme vyhráli. Myslím si, že za druhý poločas zaslouženě,“ řekl hráč Horní Bečvy Pavel Roman.
Branky: 31. Radim Bártek – 72. Roman, 85. Vaníček.