Důležité vítězství Hodslavic

Hodslavice – Kateřinice 1:0

Další zápas okresního přeboru sehráli naši muži doma pod Trojačkou proti Kateřinicím. Přestože tento zápas znamenal pro naše mužstvo jeden z dalších klíčových zápasu v boji o udržení v okresním přeboru, nepřišlo v sobotním podvečeru pod Trojačku hodně lidí (nevím, zda v okolí byla nějaká akce, nebo jen lidé grilovali v krásném sobotním podvečeru), což mě vede k tomu, abych sám za sebe pozval hodslavské fanoušky na další dva venkovní zápasy, kdy se bude prakticky rozhodovat a účast každého z nás bude pro naše hráče velmi důležitá. Sám věřím, že lidé přijedou, ať už do Trojanovic, nebo do Rybího a v sobotu 16. června doma proti Skotnicím už jen společně oslavíme záchranu v okresním přeboru.

K dnešnímu soupeři bych v úvodu jen dodal, že dokázali na jaře porazit Skotnice, přestože za Skotnice hrál náš bývalý hráč Radek David, který tehdy v zápase proti Kateřinicím viděl od rozhodčího Vrány žlutou kartou (mimochodem šlo o jednu ze dvou proher Skotnice letos na jaře). Tímto bych chtěl Radkovi popřát k postupu do I.B třídy, i přestože pevně věřím, že si příští rok zahraje okresní přebor opět v dresu Hodslavic.

Zápas proti Kateřinicím začal ze strany hostů velmi nejistě, možná proto, že se jim o nic nehrálo. Naši borci si hned v úvodu zápasu vytvořili dvě tutové šance. Jednu z nich měl Ondra Horák, který přehazoval hostujícího brankáře, ale hodslavské břevno bylo proti jeho záměru a proti naší radosti (chyběly centimetry, snad možná video by pomohlo prokázat, že se míč od břevna odrazil za brankovou čáru, nicméně sám jsem byl stejného názoru jako pomezní rozhodčí pan Lakomý, že v tomto případě o gól nešlo). Druhou šanci měl Ondra Kudělka, který v úvodu zápasu nastoupil na hrotu, což byl dobrý tah trenéra Cacka. Bohužel však Ondrovi chyběla v hlavičce větší přesnost a možná i razance, a proto jeho střelu brankář Kateřinic chytil. Do konce prvního poločasu se již z naší strany nic podstatného neudálo. Hosté si do konce první půle vytvořili dvě šance, z nichž jedna byla tutová, avšak proti tomu stál v brance Vašek a neuvěřitelně tuto střelu vytáhl (Vašek odchytal zápas bez chyby, dobře četl hru a opět ukázal neuvěřitelný cit pro míč). I díky němu jsme šli do šaten za bezbrankového stavu.

Druhý poločas zápasu začal pěknými momenty mladého Ondry Horáka, který svou šikovností zaměstnával hostující obranu až do té míry, že hostující hráč v jednom ze zákroků neunesl nervy a vykoledoval si po faulu na Ondru žlutou kartu. Tady bych chtěl dodat, že dle mého to byl zákrok na kartu červenou, neboť hostující hráč (myslím, že Janeček) neměl v úmyslu hrát balon už jen proto, že ani nemohl, poněvadž Ondra jej totiž neměl v držení. Možná hlavní rozhodčí Pargač celou situaci vykompenzoval za předchozí akci, ve které si Ondra rovněž koledoval o žlutou a vzhledem k tomu, že již jednu měl, tak by to pro něj znamenalo předčasný odchod do šaten. Tímto bych zároveň chtěl ohodnotit celkový výkon hlavního rozhodčího (pana Pargače), který zápas řídil s přehledem a na obě strany férově (stejně jako pan Lakomý na čáře).

V poslední čtvrt hodině zápasu se již zápas pomalu blížil do nerozhodného konce, avšak hostující obrana špatnou přihrávkou vyslala domácího Vaška Mináře do tutové šance, který svou jedinou šanci v zápase využil (lze říct, že byl efektivní na 100 %). V 78. minutě zápasu se naši tedy dostali do situace, ve které sami nečekali, že budou (obdobný scénář jako doma proti Tísku) a ihned z protiútoku málem inkasovali. Proti tomu byl opět Vašek, který zázračným zákrokem udržel svou první nulu v Hodslavském dresu a já bych mu chtěl za všechny naše fanoušky pogratulovat k dalšímu famóznímu výkonu v brance Hodslavic. Vašku jen tak dál!

A co napsat na závěr? Osobně se mi líbil výkon obrany, která byla v zápase velmi nápomocná Vaškovi, a možná právě proto jsme v zápase vyhráli a Vašek vychytal svou první nulu v okresním přeboru. Ocenil bych taky bojovný výkon kapitána Petra Duláka, který v celém zápasu snad nic nevypustil, a šlo z něj cítit jako z pravého kapitána mužstva, že setrvání v okresním přeboru mu není lhostejné. Dále na mě velmi dobře působí Petr Žlebek, který se do týmu pěkně zapracoval a dovolím si tvrdit, že je pro nás tu pravou posilou (energické pojetí hry). Samozřejmě pochvalu si v zápasu proti Kateřinicím zaslouží celý tým, neboť makal na 100 %, i přestože nebylo úplně ideální fotbalové počasí (nadměrné horko).

33623562_1244614445642149_4355528808774762496_n