Baníkovská čtrnáctka si zopakuje zápas proti vrstevníkům Bayernu Mnichov! Mladí Ostravané, kteří v Mnichově v březnu nad stejně starými fotbalisty Bayernu zvítězili 4:1, zaujali představitele bavorského klubu natolik, že jim byla doručena pozvánka k odvetě. Pro Baník velká pocta, ale také ocenění jeho práce s mládeží. Utkání se bude hrát 4. srpna v tréninkovém centru mnichovského klubu.

„Ten výsledek, kterého tam naše čtrnáctka dosáhla, byl zřejmě i pro naše hostitele natolik překvapivý, že zkrátka touží po odvetě. My takovou nabídku samozřejmě vítáme. Pro nás bude další utkání se čtrnáctkou Bayernu Mnichov novou neocenitelnou zkušeností,“ řekl Petr Mašlej, sportovní ředitel baníkovské mládeže.

K odvetě se tedy oba týmy sejdou zhruba po pěti měsících od prvního, pro Baník tak úspěšného setkání. „Bude zajímavé porovnat, kam se za těch pět měsíců posunuli hráči Bayernu a kam naši kluci,“ pravil Jan Žemlík, trenér U14. Poznatky, které načerpal při prvním březnovém měření sil, má velmi dobře uloženy. „Vyhráli jsme sice 4:1, ale ten výsledek neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Určitě nemůžeme mluvit o tom, že bychom tehdy Bayern přejeli. Jejich kluci byli jistější při hře s míčem, měli lepší rozehrávku, měli vyspělejší útočníky,“ vypočetl Jan Žemlík.

Tak jako si baníkovci v průběhu březnového zápasu všímali fotbalových předností mladých hráčů Bayernu, platilo to i naopak. „Mluvil jsem po utkání s jedním z manažerů Bayernu. Zaujal ho vyspělý herní styl našeho týmu. Schopnost okamžitě reagovat na vývoj, po zisku či ztrátě okamžitě přepnout do obranné či útočné fáze. V tom jsme byli lepší,“ vrátil se Petr Mašlej k březnovému duelu, který se tedy v srpnu dočká svého pokračování. Znovu v Mnichově, přestože Baník vyvíjel snahu o to, aby tentokrát zástupci bavorského velkoklubu zavítali do Ostravy. To se ale, alespoň prozatím, nepovedlo.

„Je to pro nás bezesporu velká pocta. I proto, že Bayern se v této věkové kategorii konfrontuje převážně se staršími soupeři. Že si k přátelskému utkání podruhé pozval stejně staré vrstevníky Baníku, je vyznamenáním pro naše trenéry a pro celý klub. Takže tu cestu rádi absolvujeme znovu,“ uzavřel šéf baníkovské mládeže Petr Mašlej.

Zdroj: http://www.fcb.cz/clanek.asp?id=Bayern-si-pozval-ctrnactku-k%A0odvete-7482