V sobotu porazili starší dorost FC Vsetín své vrstevníky z Nového Jičína o důležité doby. Předehrávku novojičínského víkendu obstarali borci staršího dorostu, kteří se na Tyršovce představili v sobotu ráno. Tak jak se k nim otočilo štěstíčko v Bílovci zády v poslední sekundě, tentokráte mohli oslavit vítězství po zápase proti vrstevníků z Nového Jičína. Dotáhli se tím na bezpečné vody ve středu tabulky. Paráda. Jen nepolevit. V duelu mladších se nakonec střelec nenašel a týmy se rozešly smírně po remíze 0:0.

Oba týmy se zasloužily vypečenou odměnu po utkání v pohodě lahodných vymazlěných grilovaných steaků od pana řezníka Černockého.

Penalta Honzy Kurtina na YouTube: 

Navíc : Jako inspisaci pro ostatní fanynky přinášíme důkaz, že nejlépe se dá připravovat na maturitu právě při zápasů staších dorostenců na prosluněné Tyršovce :-)

STEAKY
Více k utkání starších borců trenér Martin Nikolén:

DRAMATICKÉ UTKÁNÍ SE ŠŤASTNÝM KONCEM PRO NÁS

FC VSETÍN – FK NOVÝ JIČÍN 3:2 (1:1)

Celý první poločas byli hosté z Nového Jičína mírně lepší. Již v 10.minutě zápasu se ujali vedení, kdy jsme nedokázali zastavit průnik hostujícího hráče z pravé strany – 0:1. O čtyři minuty později hasil další šanci hostů Adam Rišica. My jsme se o slovo přihlásili až v 18.minutě. Lukáš Škrla napřáhl levou nohou z hranice velkého vápna, jeho střelu vyrazil brankář na rohový kop. Naše výpady směrem k hostující bráně byly jen ojedinělé. V poslední minutě první půle jsme podnikli rychlý protiútok po levé straně vedený Michalem Vojtáškem. Jeho přihrávka před bránu nadělala hostujícím zadákům značné problémy čehož pohotově využil Karel Machala – 1:1.
Druhý poločas byl vyrovnanější než ten první. Obrat ve skóre jsme dokonali v 70.minutě. Michal Vojtášek byl sražen ve vápně hostujícím brankářem a pokutový kop s přehledem proměnil Jan Kurtin – 2:1. Vzápětí mohl přidat náš třetí gól Michal Vojtášek, ale jeho dělovka směřovala pouze do břevna. Hostující hráči neměli co ztratit a vsadili vše na útok. Jejich snaha byla odměněna v 84.minutě, když se lépe zorientovali na odražený míč – 2:2. Hosty vyrovnávací branka viditelně nakopla a my jsme chtěli ubránit alespoň bod z tohoto zápasu. Stejně jako v první půli, tak i ve druhém poločase jsme udeřili v poslední minutě. Využili jsme otevřené obrany hostí, rychle přenesli míč z levé strany na pravou po ose Michal Vojtášek – Ondřej Motyka – Ondřej Čada. Posledně jmenovaný si počínal jako zkušený mazák a chladnokrevně prostřelil hostujícího gólmana – 3:2.
Musím sportovně uznat, že tentokrát jsme měli to pověstné štěstí na kopačkách my.

STATISTIKY:
BRANKY: 45.Machala Karel, 70.Kurtin Jan z pen., 90.Čada Ondřej – hosté 10., 84.

SESTAVA: Rišica Adam – Jakeš Jan, Trčka Viktor, Ohryzek Tomáš (78.Motyka Ondřej), Novák Adam – Kučera Kristian, Machala Karel, Trochta Matouš, Kurtin Jan, Vojtášek Michal – Škrla Lukáš (55.Čada Ondřej). Trenér Nikolén Martin.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS:
K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 15.dubna do Olomouce. Výkop je od 10:00.