Rychlonohý ofenzivní hráč Krhové Martin Blažek má čich na góly. To ukázal v posledním jarním zápase okresního přeboru Vsetín, kdy při výhře 5:2 nasázel do sítě Valašské Bystřice hattrick. Martine, kde jste začínal s fotbalem?
Jsem odchovancem Valašského Meziříčí, pak jsem hrál v Hrachovci a Podlesí.
Jméno Blažek je na Meziříčsku ryze fotbalové? Do které rodiny patříte?
Nejsem příbuzný se současnou oporou Podlesí Pavlem Blažkem a tudíž ani jeho bratrem Radimem z Juřinky, ale můj brácha David hrával za Krhovou a přes něho hraji třetí sezonu za Jiskru.
Jak se Vám v klubu líbí?
Mám pro klub jen superlativy. Výborná parta, líbí se mi vedení klubu v podání bratrů Grygaříků, dělají to perfektně. Je zde dobrý trenér pan Bayer a vše si náramně sedlo.
Nepomýšlíte ale přece jen na vyšší soutěž?
Pomýšlím. Shodou okolností mne nyní kontaktoval Hrachovec, s kterým začínám od tohoto týdne trénovat a budu poznávat tým a klub. Pokud by se mi to zamlouvalo, je pravděpodobné, že bych od léta hrával tam.
Jak snášíte roli stěžejního útočníka po odchodu slovenského legionáře Perniše do Semetína?
V kabině mi bylo přímo řečeno, že musím dávat góly místo něho a jsem s tím srozuměný.
První jarní trefy přišly až nyní proti Valašské Bystřici?
Ano. První dvě kola jsme měli silné postupové aspiranty Střítež, s kterou jsme prohráli až na penalty a pak Choryni, kde o naší porážce rozhodla jediná trefa soupeře. Nyní to proti Valašské Bystřici spadlo. Při první brance jsem s pomocí obránce tečoval míč do sítě po centru. U druhé a třetí jsem vždy udělal protipohyb obránci a zakončil přesně k tyči.
Hlásila kabina, jak velké bude zápisné za tři branky?
Bude to litr něčeho, co teče. Nejlépe asi slivovice (smích).
Kam může Krhová na jaře v tabulce dokráčet?
Kádr je dobrý, myslím si, že bychom mohli skončit i lépe než na šestém místě.

blazek 1 blazek 2 blazek 3

Foto Milan Kleindorf a Valašský Deník