Lídr okresního přeboru Vsetín z Choryně vstoupil do jara hladkou výhrou 4:1 v Huslenkách. Dvě branky vstřelil krajní záložník Luboš Tvrdoň, který je jednou z duší týmu a ve společném dresu válčí v boji o postup do 1. B třídy s mladším bratrem Pavlem. „Nehrál jsem zatím nikde, než za Choryni. Jsem rád, že s o tři roky mladším bratrem Pavlem můžeme být součástí úspěšného týmu. V mužích jsem od 15 let, takže kroutím devátou sezonu,“ říká sympatický řidič linkového autobusu Luboš Tvrdoň.
Choryně se již několikátou sezonu snaží o návrat do 1. B třídy, kde dlouhé roky hrávala. Letos je lídrem soutěže. Jak vidí Tvrdoň postupový boj? „Máme dobrý tým. Jsme sehraní a v relativně nejlepším fotbalovém věku. Jsme dobře fyzicky připraveni a aktivním napadáním se snažíme soupeře donutit k chybám. Někdy druhý tým prostě uběháme. Jako největší naše soupeře v boji o postup vidím Poličnou, kterou máme venku. U nich se moc nevyhrává. Dobrá je i Střítež, ale na tu si budeme doma věřit,“ hlásí sebevědomě Luboš Tvrdoň.
Jak se hraje krajnímu záložníkovi v jednom týmu s mladším bratrem Pavlem? „Je to v pohodě. Fotbal je naše každodenní hlavní téma. Navíc se s bráchou staráme o areál a přípravu hřiště pro utkání,“ říká k další práci v klubu Tvrdoň.
Choryně porazila v prvním jarním zápase poslední Huslenky na jeho hřišti 4:1. „Ze začátku jsme dělali chyby vzadu, chyběl nám tam dirigent Luboš Hadvičák, ale postupně jsme se srovnali a druhý poločas byl již v naší režii,“ komentuje úspěšnou jarní premiéru Tvrdoň, který sám dal dvě branky. „U první udělali domácí chybu v rozehrávce a já jsem pak prostřelil ve spolupráci s bráchou couvajícího brankáře. U druhé jsem si centrovaný míč zpracoval na prsa a přesně vystřelil do protipohybu brankáře,“ popisuje Tvrdoň své střelecké zářezy, za které jak dodává, do kabiny nic nepřistane. „Asi kluci nic nedostanou. Už tak pro ně dělám tolik, že si ani nezaslouží,“ směje se záložník Choryně.

o_1arti0i9v1un2v6cihv17n6177q14 o_1arti0i9v92710f265f1bg712b813 20170408_172825