Zkušený obránce Poličné Jakub Orság je stěžejní postavou jednoho z favoritů na postup do 1. B třídy z okresního přeboru Vsetín. To jasně ukázal ve víkendovém prvním jarním utkání Poličné, která vyhrála v Bynině 3:1 a Orság dal dvě branky. V zimě se zkušený stoper připravoval tak napůl. „První polovinu přípravy jsem absolvoval pravidelně. Měli jsme tělocvičnu s naším kondičním trenérem Rigem a pak byly výběhy. V té druhé polovině jsem již těžko kombinoval tréninky s rodinnými a pracovními povinnostmi,“ vrací se k přípravě Jakub Orság.
Začátek jara vyšel jeho týmu náramně. Poličná splnila roli favorita a vyhrála na malém hřišti v Bynině 3:1. „Tak my máme radši větší hřiště, protože máme rychlé útočníky v čele s Matějem Šedým, ale tento zápas nám sedl. Již pro rozcvičení jsem při prvním kontaktu s míčem vymetl z dálky šibenici branky a trenér Marek Vala mi řekl, že budu v zápase zahrávat standardní situace. Cítil jsem se dobře,“ popisuje Orság svou přípravu na zápas, která pak hrál důležitou roli.
V samotném zápase totiž dal hned v páté minutě gól hlavou po rohu, pak trefil břevno po centru Capila a nakonec z kraje druhého poločasu se trefil i z přímého kopu. „Občas na přímé kopy chodím. Jako mládežník jsem to zahrával pravidelně, ale pak se našli jiní hráči, ale někdy to zkusím a teď to vyšlo,“ pochvaluje si Orság svůj střelecký počin.
Poličná v jeho očích Byninu porazila zaslouženě a číhá na třetím místě za hlavními dvěma kandidáty postupu z Choryně a Stříteže. „Vyšly nám nejen standartky, ale byli jsme v určitých částech zápasu fotbalovější než soupeř. V hospodě mezi kluky padlo po výhře, že to ještě zkusíme vedoucí dva tým potrápit, ale osobně si myslím, že se rozhodne o postupu právě mezi nimi,“ tipuje Orság.
Jak se Jakub odmění v kabině za svůj střelecký počin? „Po zápase jsem spěchal domů, ale jak my říkáme, tak mne čeká to, že budu muset roztočit vrtulník a koupit po dalším zápase rundu nebo donést láhev,“ směje se zkušený obránce, který se chce v blízké budoucnosti více věnovat rodině a svému čtyřletému synovi. „Nikdy neříkejte nikdy. Uvidíme, co bude v létě. Chci směřovat syna k nějakému sportu, do toho je čím dal těžší kombinovat práci, rodinu, tréninky a zápasy. Tak uvidíme, co bude,“ dodává Orság.