Vítěznou branku v dnešním přípravném utkání proti Zubří dal rozhodčí Karel Mičkal. Odchovanec Vidče sice nevěší píšťalku na hřebík, ale naopak z něho sundal kopačky a na jaře posílí na pozici podhrotového gólového hráče zachraňující se Zašovou. 

Zubří – Zašová 2:3 (2:2)

Branky: Drda 2 – Sekyra, Podzemný, Mičkal.

„Byl to výborný zápas. Zašová působila velice fotbalově. Soupeř postrádal brankáře Hadaše, a tak se v jeho svatyni prostřídali Kocián s Randusem, každý poločas. V tom druhém jsme dali břevno, tyčku a Randus nás vychytal. Protočili jsme sedmnáct hráčů a to jsme ještě chyběl já a Lojkásek. Máme v kádru 19 hráčů,“ řekl k utkání předseda Zubří Robert Jurajda.

Zašová překvapila kýženou ofenzivní, ale o to více překvapující zkušenou posilu. Když jí nevyšlo jednání se zuberským Karlem Drdou, tak zlanařila z Vidče nakonec Karla Mičkala. Ten má za sebou bohatou fotbalovou kariéru jak v druholigových Vítkovicích, tak v mnoha špičkových valašských klubech. „Jsme rádi, že jsme ho přemluvili. On chce trochu omezit pískání a z rodinných důvodů mít časově volnější víkendy, a tak bude za nás hrát. Počítáme s ním na podhrotovou pozici a slibujeme si od něho branky. Dnes to ukázal, když dal třetí rozdílovou branku,“ říká vedoucí mužstva Zašové Miroslav Košárek a k zápasu dodává: „Chybělo nám několik hráčů základní sestavy v čele s Trtíkem a Bublíkem. Více šancí dostali mladí kluci.“

DSCN6441 DSCN6442 DSCN6444 DSCN6445 DSCN6446 DSCN6448 DSCN6450 DSCN6452 DSCN6453 DSCN6454

Foto Milan Kleindorf