V pátek 23. března se uskutečnil seminář okresních rozhodčích ze Vsetínska. Zúčastnilo se jej 15 rozhodčích, z toho jeden nováček a jeden navrátilec. Omluvenku poslali tři rozhodčí, z čehož plyne, že jarní soutěže musí zvládnout tristní počet 18 rozhodčích. I přes prosby na adresu oddílů nedošlo k potřebnému oživení stavu, a ani požadované rozdělení utkání na oba víkendové dny se zatím nedaří. Proto KR i vedení OFS musí dále bít na poplach a podnikají veškeré kroky pro oživení.

Na stadionech to přitom mnohdy vypadá, že 80% diváků a funkcionářů by mohlo rozhodovat přinejmenším divizi, odvážlivci, kteří by navlékli dres s odznakem, se ovšem jaksi nekonají. Přitom až tak velkou odvahu není potřeba mít, protože pokud je rozhodčí aspoň trochu soudný, nepostrádá smysl pro spravedlnost a má základní míru slušnosti, není se třeba bát. Protože i valašský hráč či divák rozezná, co je lidská chyba a co naopak lajdáctví a nepřipravenost.

Proto prosím všechny, kteří od příštího svátečního víkendu budou navštěvovat fotbalová klání, aby si uvědomili, že i rozhodčí je jen chybující člověk, ale hlavně ti, ve kterých dříme nový Jelínek, Vašát, Kubáň nebo Filgas, aby co nejdříve posílili řady našich sudích.

Za to moc děkujeme, za KR OFS Vsetín Milan Palacký