Jedenkrát týdně v tělocvičně na Hovězí trénují fotbalisté Zděchova. V zimní přestávce řeší defenzívu, pravděpodobný konec italského kouče a historické založení starší přípravky. 

„Zatím nás moc netrénujeme, kluci mají hodně pracovních povinností. Za zraněného Michala Baroně hledáme stopera. Usilujeme o návrat Jaroslava Zicha z Hovězí, ale ten ještě čeká, jaká bude jeho pozice v tamním kádru, jinak by přišel v létě jako volný hráč. K činnosti se vrací zkušený Jiří Hajdík, který by nám v obraně mohl také pomoci. Jaro dochytám já. Jsme v jednání s Patrikem Pončíkem, který od nás přestoupil do Janové, že by se v létě vrátil zpátky na Zděchov. Dlouhodobě usilujeme o Tomáše Helise z Huslenek, ale tam jsme zatím s jeho klubem nenašli společnou řeč. Budeme ještě čekat na pohyby v kádru Hovězí,“ říká hrající předseda klubu Karel Frýdl ke změnám v hráčském kádru Zděchova.

Velký otazník je nad možným návratem italského trenéra Carla Ridonato. „Carlo má nyní povinnosti v Itálii je otázkou, jestli vůbec na jaře dorazí na Valašsko,“ vysvětluje Frýdl.

Co se týká přípravných zápasů, tak Zděchov čeká dohrávka IV. třídy 8. dubna s Ratiboří B, a tak na přelomu března a dubna plánuje jeden zápas na rozehrání.

„Historickým milníkem fotbalu na Zděchově by bylo letní přihlášení starší přípravky do soutěže. Vyhovuje nám systém hraní 5+1, a tak jsme nyní v zimě dali dohromady mladé adepty fotbalu, abychom s nimi potrénovali a na soutěž se připravili. Byla by to možná devíza do budoucna, kdy bychom měli vlastní odchovance, kteří by se k nám později mohli vracet,“ dodává pozitivní zprávu ze Zděchova Karel Frýdl.