Rezerva Valašské Polanky splnila po postupu do III. třídy své plány nad očekávání, takže si tým kolem Štefana Kasančíka naordinoval delší odpočinek. Zimní spánek Tygrů trvá. Tým složený ze starších zkušenějších hráčů, kluků z lavičky prvního týmu a perspektivních mladíků zatím neodehrál ani jeden přípravný zápas. A bude tak tomu až do konce února.
„Dohodli jsme se už po skončení podzimní sezony, že nic hrotit nebudeme a potkáme se na tréninku až na začátku března. Do zahájení soutěže budeme mít ještě měsíc, což je dost času na to, abychom něco naběhali a odehráli tři, čtyři přípravné zápasy,“ říká vedoucí týmu Marek Juhaňák.
Ne všichni Tygři ale půjdou do březnové přípravy z čisté vody. Někteří hráči kádru chodí už od ledna pravidelně trénovat s prvním týmem Romana Kučerňáka. „Na tréninky áčka chodí pravidelně řada kluků, kteří stejně budou hrát za nás. Účast na tréninkových jednotkách áčka je mimořádná, dvakrát týdne chodí trénovat sedmnáct až dvacet hráčů, takže se nedá říci, že by úplně všichni Tygři spali,“ dodává Juhaňák.
Pro jarní sezonu nemá tým hrající v Lužné žádné velké ambice. „Pro nás pořád platí to, že se chceme fotbalem bavit, mít dobrou partu a v klidu hrát v horní polovině tabulky III. třídy. Podzim se nám povedl, chceme na to na jaře navázat, potrápit favority a potěšit diváky, kteří v Lužné na fotbal chodí,“ říká útočník týmu Jan Filgas.