Někdejší vynikající odchovanec Halenkova Radim Jakeš zakotvil v roli hrajícího trenéra v Janové, kde odvádí skvělou práci a po pádu tamního fotbalu na dno ve IV. třídě intenzivně pracuje, aby ho zvedl z pomyslného dna. 

Tatran je po podzimu ve IV. třídě na pozicích, které z něho mohou pro jaro udělat černého koně a kandidáta na postup, ale samotný Jakeš se dívá na práci v Tatranu hlouběji a trochu širší optikou.

„Když jsme se slučovali se Vsetínem B, tak přišlo dost hráčů, ale staršího ročníku. Postupně se zraňovali a jejich docházka nebyla pravidelná. Nyní s námi v zimě trénuje pravidelně pouze dva kluci. Uvidíme, kolik se jich ještě objeví,“ říká Radim Jakeš.

V rámci zimní přípravy má Janová za sebou dva zápasy. „Porazili jsme Leskovec 5:0 – Martin Dajčar dal hattrick a já jsem přidal dvě trefy a remizovali jsme s Huslenkami 5:5 – Staněk 2, Dajčar, Dobeš, Mlčoušek. Chtěli bychom hrát ještě s Valašskou Senicí. Ozval se Nový Hrozenkov, ale tam se nám utkání v minulosti neosvědčilo. Chtěli jsme hrát Fastav Cup 2018, ale s přihláškou jsme přišli pozdě, takže program přípravy řešíme operativně,“ popisuje hrající trenér Janové přípravná utkání.

Jakeš intenzivně pracuje nejen na odpovídající kvalitě hráčského kádru, ale také na vytvoření fungující party. „Chtěli bychom bratra našeho střelce Martina Dajčara Davida z Liptálu. Hráč se s námi připravuje, hrál i přípravné utkání, ale Liptál ho vzhledem k postupovým ambicím nechce zatím uvolnit. Jinak stále se snažíme vytvořit partu, abychom srovnali hlavně mladší hráče a tahali všichni za jeden provaz,“ zdůrazňuje Jakeš.

Na závěr ale musí stěžejní borce Tatranu zmínit jeden otazník. „25. února bude valná hromada klubu. Měnit se bude pravděpodobně předseda TJ. Ještě, že je tady pan Zbranek na správu areálu a Čabla s pomocí u administrativy. Jak to bude dále, to se uvidí,“ pokrčí na závěr rameny Radim Jakeš.