Zdeněk Mrlina býval dlouholetou oporou FK Jablůnka a tvrdil muziku v obraně. Po konci fotbalové kariéry pracuje jako sekretář nadále ve fotbalovém klubu a zůstal mu věrný i při jeho dvojitém pádu až do III. třídy. 

Zdeněk Mrlina je místostarostu Jablůnky a důležitou spojkou mezi obcí a fotbalovým klubem. Bez podpory obce by to s fotbalem šlo v Jablůnce z kopce. Ono nastal dvojitý pád, kdy se tým během dvou let poroučel z 1. B třídy až do III. třídy, a byť byl u jednoho sestupu zkušený trenér Milan Gajdůšek, Zdeněk Mrlina měl a má v něho plnou důvěru a oba se po druhém sestupu za nic neschovávali.

Zdeněk Mrlina jednoznačně týmu na startu III. třídy pod vedením trenéra Milana Gajdůška věřil a vyhlásil, že se chce Jablůnka ihned po roce vrátit do okresního přeboru. Podzim nenechal nikoho na pochybách a Jablůnka ztratila body jen v posledním utkání v Lužné s Valašskou Polankou B. O jejím postupu není pochyb a Zdeňka Mrlinu bude na jaře po postupových oslavách čekat další kopa práce, aby se tým minimálně stabilizoval v okresním přeboru. A my mu v tom držíme palce.