Bez Davida Kelnara by fotbal v Bynině nebyl vůbec nebo by se horko těžko plácal v pralesní lize IV. třídy. Fotbalový mecenáš, obětavec a fanatik vytáhl klub na výsluní okresního přeboru a jak se dočtete níže, o jeho zásluhách pro tamní fotbal by se dal napsat román. 

Začněme u toho, bez čeho se fotbal ani na okresní úrovni nedá hrát. David Kelnar je hlavním sponzorem klub a praktický ho sám drží při životě. Kromě svých soukromých prostředků dělá veškerou administrativu klubu, vyřizuje dotace, komunikuje s OFS Vsetín a Magistrátem města Valašského Meziříčí. V klubu je manažerem a zároveň po odchodu věrného kamaráda Milana Kleindorfa z časových důvodů z klubu také jeho trenérem. 

Díky Davidu Kelnarovi se zvelebilo zázemí v areálu, pracoval nyní na vyřízení zavlažování a díky němu se stadion v Bynině mění na důstojné fotbalové prostředí. David Kelnar fotbalem žije, má stále cíle být co nejvýše i ve futsale, kde má svůj další tým. Fotbalový fanatik by si zasloužil sochu za potokem u fotbalového hřiště v Bynině.

Davide, i když to letos Bynině drhne, neupadej na mysli. Zase bude lépe. A díky, že jsi se připojil pupeční šňůrou k Valašskému fotbalu. 

BYNINA

David Kelnar se svou Byninou v horní řadě první zprava.

Foto Milan Kleindorf