Mladší žáci TJ Juřinka se v sobotu 10. února 2018 zúčastnili halového turnaje pořádaného TJ Sokol Horní Bečva. V konkurenci šesti týmů jsme obsadili druhé místo.Zápasy jsme odehráli s těmito výsledky:
TJ Juřinka – TJ Sokol Jarcová 3:1
Branky Juřinky: Martínek David 2, Vlk Lukáš 1.
Ve velmi vyrovnaném zápase se nám i díky většímu štěstí v koncovce podařilo porazit pozdějšího vítěze turnaje.
TJ Juřinka – TJ Sokol Choryně 0:2
S TJ Choryně máme dlouhodobě pasivní bilanci. Jejich herní styl, kdy 70% zápasu odehrají pod tlakem na vlastní polovině a odtud vyrážejí do brejků, nám prostě nevyhovuje a zatím si s ním nevíme rady.
TJ Juřinka – FK Vigantice 5:2
Branky Juřinky: Martínek David 2, Wagner Mikuláš 2, Kulajta Martin 1.
Zápas jsme od počátku měli pod kontrolou i díky stále se zlepšující souhře jednotlivých formací.
TJ Juřinka – TJ Sokol Horní Bečva 5:2
Branky: Juřinky: Martínek David 2, Kulajta Martin 2, Wagner Mikuláš 1.
Za tento zápas si kluci zaslouží vyseknout poklonu. Dokázali se otřepat z nepříznivého stavu 0:2 a zápas nakonec jednoznačně opanovat.
TJ Juřinka – FC Dolní Bečva 3:3
Branky Juřinky: Wagner Mikuláš 1, Maňák Adam 1, Kulajta Martin 1.
V tomto zápase jsme si vybrali pořádnou porci smůly. Ze zápasu kvůli bolestem, které překonával se slzami v očích už předešlé tři zápasy, odstoupil velmi spolehlivý obránce a tvůrce hry první lajny Marek Brňovják. Od této chvíle jsme museli střídat obránce v jiném režimu než útočné dvojice, což mělo vliv na souhru týmu. Přesto jsme v zápase několikrát vedli. Není možné se nezmínit o velmi nestandardním a z mého pohledu nesportovním střídání soupeře, kdy trenér Dolní Bečvy poslal střídajícího útočného hráče vně hřiště podél autové čáry za naší obranu. V pravý okamžik mu dal pokyn, aby vstoupil do hřiště. Teprve potom, co obdržel od svých obránců balón za naši obranu, dostal jeden z obránců pokyn od trenéra, aby šel střídat. Tato situace skončila gólem v naší síti. Bohužel kvalitativní schopnosti neumožnili rozhodčímu utkání hru soupeře v pěti hráčích odhalit a náležitě vyřešit. Nutno sportovně dodat, že zápas jsme si mohli vyhrát sami, kdybychom proměnili aspoň jednu z pěti vyložených gólových příležitostí, které jsme si vytvořili.

Třešinku na dortu za povedeným turnajem sklidila naše brankářka Pavla Pernická, která byla vyhlášena nejlepším brankářem turnaje. Svým skvělým výkonem nemalou měrou přispěla k našemu úspěchu.

jurinka zaci

Spodní řada zleva: Pavla Pernická, Martin Kulajta, David Martínek.
Horní řada zleva: Roman Král, Slovák Tomáš, Adam Maňák, Marek Brňovják, Staňa Kovařčík, Mikuláš Wagner, Lukáš Vlk.

 
trenink2-300x250
trenink2-300x250.png