Zimní příprava 2018 se v pondělí naplno rozběhla, nyní ale zlínské fotbalisty čeká první ostrá zkouška. Ševci se v sobotu postaví vídeňskému Rapidu, utkání se začíná ve 14:30 v tréninkovém centru Ernst-Happel.

Fotbalisté Zlína zahájili v pondělí přípravu na jarní část HET ligy, po individuální přípravě během svátků hráči podstupují fyzické testy na klinice v Prostějově a v sobotu se jejich připravenost ukáže v ostrém utkání, a to nelehkém. Ševce čeká rakouský Rapid Vídeň.

Rapid Vídeň byl založen roku 1898 jako První dělnický klub Vídně. Od tehdejších červenomodrých barev, které klub doposud využívá jako druhou variantu dresů na hřištích soupeřů, přešel roku 1906 na součastnou zelenobílou barvu.

Rapid je rekordmanem v počtu ligových titulů rakouské nejvyšší soutěže. V domácí soutěži dokázal triumfovat celkem ve 32 sezonách, naposledy v roce 2008. Ve 14 případech se radoval z výhry domácího ligového poháru. Z dob válečných je Rapid držitelem jedno triumfu německé Bundesligy a jedenkrát držitelem německého poháru.

Rapid si v součastném ligovém ročníku rakouské Tipico Bundesligy vede poměrně dobře a nachází se na třetím místě tabulky. A to i přes závěrečný pokles formy, když z posledních pěti ligových utkání dokázali zvítězit pouze v tom posledním proti zachraňujícímu se St. Polten, který porazili 5:0. V předchozích čtyřech utkáních tým trenéra Djuricina uhrál dvě remízy a utržil dvě porážky.

Tým trenéra Bohumila Páníka se ve Vídni představí v plné síle. Trenér již může využít služeb první zimní posily Pavla Vyhnala, s týmem odcestuje uzdravený Beauguel, nebo také dorostenci Filip Štěpánek a Patrik Slaměna.

Zdroj: https://www.fcfastavzlin.cz/aktuality/novinky/zimni-priprava-pokracuje-prvnim-pratelskym-utkanim-proti-rapid-viden.html