Daniel Kelnar vyhrál naši poslední anketu o nejlepšího mladíka okresního přeboru. Ten jeden z klíčových hráčů Byniny již nebude pravděpodobně na jaře hrát. 

Jak si vysvětluješ letošní pokles Byniny, která se vytratila ze špičky okresního přeboru? 

Hlavní příčina jsou zranění. My jsme měli stabilně pět až šest zraněných hráčů základní sestavy. Tři z toho chyběli dlouhodobě a pak se to střídalo. Měli jsme navíc těžký los, se silnými soupeři jsme hráli venku. Trvalo nám dlouho, než jsme se zvedli.

Futsalový tým DK Okna, za který nastupuješ se neprobil do finálové šestky okresního přeboru…

Je to určité zklamání. Máme sice v týmu patnáct hráčů, ale scházíme se v pěti až šesti lidech. Naposledy jsme byli čtyři a ani jsem k zápasům neodjeli. S takovými absencemi, kdy je hodně kluků o víkendu zaneprázdněno, se nedá hrát.

Malá kopaná v Praze

Je to trochu jiné než futsal. Hrajeme venku na umělce v počtu 5+brankář. Asi víte, že Češi se stali mistry světa. Já hraji druhou ligu a jsem velmi spokojený. Hrajeme jednou týdně ve středu večer a pohybujeme se v tabulce do 6. místa. Tuto soutěž hraje třeba bývalý ligový fotbalista Šultés, člen širší reprezentace malého fotbalu Kraus nebo talentovaní kluci ze Slavie či Bohemians. Já jsem se tam dostal přes kamaráda Tomáše Indráka, který žije v Praze.

Proslýchá se, že odejdeš na jaře do Všechovic…

Začal jsem tam přípravu. Jezdím na tréninky vždy v pátek po návratu z vysoké školy v Praze. Pokud bude oboustranná spokojenost, tak budu na jaře působit tam. Znám trenéra Vinklára, je tam super parta a byl bych opět s kamarády, které znám z působení v U19 Valmezu Hrabovským a Bullou, navíc na devadesát procent má přijít z rezervy Valmezu také Bayer.

kelnar

Foto Milan Kleindorf