Valašská fotbalová akademie v Zašové je jedním ze současných pěti partnerských klubů Baníku Ostrava. O plánech na rok 2018 jsme si povídali s hlavním skautem mládeže Baníku Ostrava Janem Nevolou. 

Rozšíření počtu partnerských klubů

Nyní pracujeme s pěti včetně Valašské fotbalové akademie ze Zašové a jsme kapacitně vytíženi. Po sezoně 2017/2018 se budeme rozhodovat o možném rozšíření projektu.

Valašská fotbalová akademie v Zašové

Spolupráce v roce 2017 byla výborná. Od nového roku tam vznikla Valašská fotbalová akademie. První akcí, kterou plánujeme na únor je start série besed lidí z Baníku Ostrava (trenéři, výživový poradce, lékař) nejen s trenéry ze Zašové, ale i ostatními mládežnickými trenéry z Valašska o trendech práce s mládeží a konceptu, který máme my v Baníku Ostrava.

Turnaje partnerských klubů

Probíhají v Ostravě a partnerské kluby se jezdí poměřit. Hrajeme co 14 dní v zimě a naposledy dorazila i Zašová. Přizveme vždy i kluby mimo projekt, naposledy to byly Studénka nebo Albrechtice.

Práce skauta Baníku Ostrava pro Valašsko Ondřeje Koňaříka

Ondra sleduje talentované hráče z Valašska. Naposledy jsme tady měli Lejsku z Valmezu nebo dvojici z Dolní Bečvy Glamoše a Růčku, kteří se nám velmi líbili a budou již nyní jezdit jedenkrát týdně s námi trénovat.

Nábor dívek

Značka Baník má z nedávné minulosti pošramocenou pověst ženského fotbalu. Angažovali jsme našeho skauta pro oblast Nového Jičína a trenéra žen Lubiny Jaroslava Kvitu, aby se stal šéftrenérem ženského fotbalu. Budeme od 13. února dělat nábor dívek ročníků 2007 a mladší a pokud by měly zájem i dívky z Valašska, jsou vítány. Chceme postupně obnovit všechny věkové kategorie dívek.

Poločasová utkání

Zašová si zahraje se svou starší přípravkou při domácím ligovém utkání se Spartou a Juřinka při zápase s Jihlavou.