Jsme velmi potěšení, že pro kalendářní rok 2018 můžeme opět ve svém středu uvítat dalšího reklamního partnera. Spolupráci jsme prodloužili s futsalovým klubem Al Capone Rožnov pod Radhoštěm, jehož se samozřejmě stáváme mediálním partnerem. Nejen o historii klubu jsme si povídali s hráčem a manažerem klubu Janem Čurajem.
Al Capone Rožnov pod Radhoštěm
Vznik Al Capone
Klub vznikl na počátku sezony 2007/2008 z týmu AC Eurest Rožnov pod Radhoštěm. Ten hrál futsalové soutěže od roku 2001 a u jeho vzniku stály osobnosti jako bratři Tomáš a Milan Porubové, Stanislav Košina, Miroslav Baroš nebo Emil Schnaubelt. Po sezoně 2006/2007 tým zanikl a vytvořil se nový kolem fotbalistů, kteří navštěvovali rožnovskou pizzerii Al Capone. Tým nastoupil do soutěže v sezoně 2007/2008 a letos slaví 10. výročí svého vzniku. Při počátcích klubu jsem stál jako hráč a člověk, který sháněl finanční podporu na fungování.
Desetiletá historie Al Capone
Při prvním omlazovacím procesu byl příchod mladých hráčů Rožnova – Tomáše Karbana, Michala Melichaříka, Rostislava Žitníka a Tomáše Wintera. Za necelých deset let existence jsme jednou sestoupili z okresního přeboru, ale hned za rok jsme se dokázali vrátit mezi elitu, byť z netradičně až třetího postupového místa. Důležitým jádrem týmu byli v několika sezonách hráči Rožnova, které v krajském přeboru trénoval Petr Maléř a po něm také Milan Náměstek. Byli to Michal Maléř, Jakub Maléř (největší obětavec a srdcař), Lukáš Maléř, Rostislav Žitník, Martin Bolcek, Tomáš Karban a Ondřej Skotnica. Z Vigantic jsme měli v týmu Aleše Křivu a Martina Vičana. Nejlepšího umístění jsme dosáhli předloni, kdy jsme skončili na 4. místě. Loňská sezona nebyla úspěšná. Zachránili jsme se se štěstím.
Změna jádra týmu Al Capone 
Kluci z Rožnova byli časově zaneprázdněni nebo ztratili o futsal zájem. Loni se nám nepodařilo doplnění o mladé hráče, jejich přístup nebyl stoprocentní. Prvním impulsem k výrazně obměně dal Michal Melichařík. Ten přivedl z klubu VKK Michaela Podešvu a chtěl také Pavla Škrobáka. Michal tvrdil, že VKK mají skvělou partu. Kluci se tam znají hodně dlouho, chtějí hrát futsal a letošní sezona jejich postoj potvrzuje. Po příchodu Pavla Škrobáka dorazili z VKK Tomáš Heger, Vojtěch Vašut, Jan Pavelka, Jan Langer, Tomáš Bil a Tomáš Chuchma. Vedle nové osy týmu nadále jako nestárnoucí legenda působí v celé desetileté historii našeho klubu v týmu Stanislav Košina. Letošní ambice jsou překonat doposud nejlepší historické umístění a tím bylo předloňské 4. místo.

16128815_766073153539928_474631660_n
Mgr. Martin Němec a Jan Čuraj