Rok 2017 znamenal mnoho pozitivních změn v Zašové. Došlo k přejmenování klubu v návaznosti na historickou tradici, předsedou se stal velmi erudovaný a zkušený odborník na nejen na valašský fotbal Jan Blabla, konkrétní obrysy nabrala Valašská fotbalová akademie a rozjela se naplno spolupráce s Baníkem Ostrava. 

Valašský fotbal se velmi rád stal propagátorem všech těchto událostí v Zašové a hlavně mediálním partnerem projektu Partnerských klubů Baníku Ostrava, v kterém je Zašová a její Valašská fotbalová akademie zapojena. Nadšeně pracující trenéři v čele s Ondřejem Koňaříkem vytváří v Zašové pozoruhodnou koncepci výchovy mládeže, k které po dovršení 15 věku mohou výrazně těžit nejen Baník Ostrava, ale třeba také Valašské Meziříčí a další kluby.

Výkladní skříní klubu, jak se říká, je první mužský tým, ale aby i ten byl v budoucnu úspěšný, jeví se jako nejlepší cesta výchova místních odchovanců v koncepční práci s mládeží. A to v Zašové již dávno pochopili. Jejich cesta nemá chybu. A jednou se bude dařit i áčku.

Vše nejlepší do nového roku 2018 přeje SK Zašová 1926 www.valasskyfotbal.cz

 
predator-550x170
predator-550x170.jpg