Je smutné sledovat, jak na Valašsku mizí mládežnické týmy. Pro záchranu určitých věkových kategorií udělali rázný a vydařený krok lidé ve vedení klubů Rožnova a Horní Bečvy a pro tuto sezonu po sestupu rožnovského dorostu z krajského přeboru oba týmy spojily v krajské soutěži.

A tento krok se zatím ukazuje jako velmi vydařený. Jediná porážka za celý podzim a jasný útok na postup. Trojice trenérů Mičkal, Nuc, Polách vede velmi perspektivní tým. Jména jako Gomola, Kolařík, Zetek, Ondruch, Maceček nebo Mužátko a další se velmi kvalitně připravují na klíčový přechod do mužského fotbalu, kdy kromě dorostenecké soutěži hrají krajský přebor za muže v Rožnově a okresní přebor na Horní Bečvě.

Celá spolupráce ukazuje možný budoucí nutný trend, že si blízko sousedící kluby prostě budou muset přestat hrát na vlastním písečku, ale pro záchranu obecně celého valašského fotbalu a vlastních klubů, budou muset začít spolupracovat na všech frontách.

Spolupráce Rožnova a Horní Bečvy ukazuje, že to jde. Zapomeňte na rivalitu. Je třeba vychovávat mládež pro budocí zajištění dlouhého života valašského fotbalu. 

 
sf-banner-800x200
sf-banner-800x200.gif