Dnes se představuje úspěšný trenér Juřinky Pavel Vaigl. 

Hned v úvodu chci pochválit tento nápad Standy Cacka – je to molto interesante, když se dozvím spoustu nevyřčeného o „svých“ hráčích a ještě více, byť neobjektivně o sobě samém… Inu ze všeho usuzuji, analyzuji a vyhodnocuji, že je potřeba radikálně přidat tréninkové zátěže :-D. Ono totiž, mými trenérskými i pedagogickými vzory – samozřejmě kromě p.Zemana ( i všech italských allenatore ), W. Ličky a „Bóbika“ Pánika jsou též Pepík Hnátek a Igor Hnízdo :-D.

ZAČÁTEK

Jestliže mám, ale něco z mého fotbalo-trenérského začátku zmínit, pak v té souvislosti chci z úctou vzpomenout Láďu Štěpána, který mě vlastě k trénování slovně přímo dokopal v době, kdy v roce 1996 jsem jako začínající učitel v Zašové „musel“ vzít též post trenéra tamního dorostu s mou podmínkou dočasnosti na max. 3 měsíce :-D. Zůstal jsem až do roku 2002 a trénování se stalo součástí mého i manželčina života, kteroužto ( i s našimi třemi ratolestmi ) zdravím a nejen za to nesmírně obdivuji a miluji.

KARIÉRA

Po Zašovské anabázi jsem otevřel novou kapitolu svého kantorského i trenérského působení v Kelči, kde jsem se také poprvé setkal s malým Peťkou Škařupkou, ale také Lukáškem Vadélkem a spoustou dalších poctivých klučíků, kteří dokázali na sobě neuvěřitelně pracovat a kde jsem si asi poprvé uvědomil, jak se dá z minima vytvořit maximum. Podařilo se ve skromných podmínkách s pokorou, poctivou prací, chtěním a se správnou motivací vybudovat komplexně zdravý a kamarádský tým, který – myslím, že doposud jako jediný z Valašska dokázal vyhrát školský pohár Coca-Cola cup. Zde je na místě zmínit mého skvělého kolegáčka „brazilce“ s římským jménem Paola Faltoše. Tento postřeh a počin mě začal provázet celou další tzv.“trenérskou kariérou“. Od této doby jsem stavěl právě na tom, i na Baníku Ostrava ( kde jsem šel právě za touto filosofií v osobě p.Pánika, Ličky a většiny tamních kolegáčků ) nebo v Opavě. Bylo to vždy a je o dobrých lidech, o životech a o hlubokých prožitcích, které zůstanou navždy v duši. Byly též mnohé další angažmá a s nimi též mnohé zkušenosti, avšak ne vždy se mé myšlenky a filosofie potkaly s pozitivní odezvou zvláště v oblasti „čistého fotbalu“.

ÚSPĚCHY

Pouze namátkou a malým písmem chci spíše vypíchnout jen to, z čeho mám opravdovou radost, poněvadž onen „úspěch“ byl produševněn právě tou filosofií, putování a silnými prožitky…:

BIATLON A BĚH NA LYŽÍCH – účast na evropském poháru v roce 1996 a pravidelně v českých pohárech,

FOTBAL : TJ Zašová – postup dorosteneckého týmu do KS, TJ Kelč – 1.místo školský pohár Coca-Cola cup, FC Rožnov p.R. – postup dorosteneckého týmu do MSD divize + trenér MS divize ( muži ), FK Bystřice p.H. – MSD divize + MSL ( muži ), FC Baník Ostrava – 1.žákovská liga kategorie U15 a 2.místo republikového halového finále ČR, vítězství v 1.žákovské lize ČR, SFC Opava – posun týmu U16-17 z posledního na 5.místo 1.dorostenecké ligy, TJ Juřinka – postup A-týmu do KP.

Vzhledem k současnu a budoucnu zde spíše dostojím hodnocení ( tuším, že P.Holáně ) – jsem rebel a ačkoli bych jistě mohl, nebudu se rozepisovat, tak jak by mnohý čekal, poněvadž kariéra i úspěch mě již minimálně od mého onko-onemocnění toliko nezajímá.

Dnes tato konzumní společnost vše měří na úspěch – mou jedinou opravdovou kariérou i úspěchem je ŽIVOT…

dalajlama

JUŘINKA

Vše o čem jsem se tak široce rozpovídal je jakoby završením a ukotvením v týmu Juřinky. Platí to a stojím si za tím vším – všichni udělali už teď obrovský kus práce a posunuli se ve všech směrech do úplně jiných sfér a to tomu většina v počátcích, kdy jsme ještě nedávno hráli o udržení v 1.A vůbec nevěřila… Stejně tak tvrdím, že poctivou prací ve skvělém kamarádském prostředí mohou cokoliv… Jsou to skuteční borci a jsem na ně nesmírně hrdý – prostě ŘEČÍ DUKLÁKA : „HRDÝ NA SVŮJ TÝM“. S každým je možno počítat a každý má na víc nejen fotbalově se rozvíjet, kultivovat a zušlechťovat sebe i okolí – to je víc než talent, či předchozí kariéra i úspěchy. Není umění sehnat a koupit špičkové hráče, protože to dnes dělají skoro všichni a není o trenérské kvalitě ani o poctivé práci svěřenců, to je pak jen o tom, kdo má větší měšec a tvrdší lokty. Samozřejmě tomuto týmu patří poděkování a obdiv celému realizačnímu týmu, zvláště Mirkovi Halaštovi a spol. za super zázemí a všem fanouškům, kteří vytvářejí kulisu, kterou nám mnozí závidí.

HOLÁŇ PETR STARŠÍ

Když mě Petřík ŠKAŘKŮ ( ajaj.. on už vlastně není malý… ) lámal na Juřinku, netušil jsem jaký obrovský bonus bude v osobě Peťuly Holáňovic. Jak jsem již zmínil, tak dobří lidé a dobré myšlenky se propojují a tady se vše scuklo hned, když jsem jej poprvé potkal a Petra poprosili o pokračování jeho coustodského působení u týmu. Je to skvělé, pozitivní, klidné a stále usměvavé stvoření na rtu i v srdci. Je přímo jakoby nepatřící do současného fotbalového prostředí a tedy přesně ten koho tam my „kluci z bažin“ z Juřky životně potřebujeme ! Myslím to ale vážně, že to perfektně funguje. Rozumíme si mnohdy natolik, že si čteme myšlenky. Nevím, zda hráči čtou ty naše… :-D.

BUDOUCNOST

Hmmmm… Inu, nevím… Jen tak mě přijde na mysl, že nemám prodlouženou trenérskou licenci „A“ UEFA …..

Zdroj: http://www.tjjurinka.estranky.cz/clanky/.-.-./vaigl-pavel.html