V létě to dlouho vypadalo na zánik Valašského Meziříčí B a jeho konec v 1. A třídě. Nakonec přišla dvojice Miroslav Sovák, René Fröhlich, kteří dokázali s podporou vedení dát tým dohromady a ten i přes horké léto je po podzimu na třetím místě. 

Proč jste šli v létě do záchrany tradičního meziříčského týmu? 

Benfika je pro mne srdeční záležitostí. Navíc trénuji mladé fotbalisty a vím, že ne každý se dostane do prvního týmu. Proto je existence rezervy pro klub důležitá.

Nakonec jste dali dohromady dobrý tým…

Odešli snad jen čtyři hráči, kteří již byli dohodnuti v jiných klubech. Přístup těch, co zůstali, byl perfektní. Ty hráče jsem skoro neznal a oni mě celý podzim jen příjemně překvapovali.

Tým byl i dobře poskládán…

Přišli dva matadoři. Norbert Škorňa z Kelče a René Fröhlich jako můj hrající asistent ze Semetína. Mladí kluci měli zájem, dorostenci, byť měli náročný podzim a vedou svou soutěž, chtěli získávat zkušenosti v mužském fotbale. Nesmíme zapomenout i na pomoc áčka.

Renda Fröhlich je nestor valašské kopané…

Je neuvěřitelné, v jaké kondici a pohodě se udržuje. Šel o soutěž výše, ale zase si s tím poradil.

Pomoc z áčka Martin Výmola střelecky zářil…

Je to vynikající hráč s enormním čichem na góly. Co měl, to proměnil a padalo mu to. Byl velkou střeleckou oporou.

Po podzimu jste třetí…

Jsme tím umístěním mile překvapeni. Na začátku se dobře potrénovalo. Pak se kluci rozjeli na školy a už to šlo dolů. V závěru podzimu jsme trochu neměli síly jak fyzické, tak psychické a doma ztratili některé body.

Sám jste avizoval, že hrát nebude, ale na hřišti jste se objevil…

Ano, něco jsem odehrál. Ale jedno je jasné. Pokud přijde mladý hráč a má zájem hrát a získávat zkušenosti, nebudu tam stavět sebe místo něho. Chceme pracovat s mladými hráči.

Tým by mohl bojovat o postup…

Tak na to zatím nemohu odpovědět. Neznáme ještě strategii klubu k rezervě a ani to, zda doroste bude usilovat o postup. Chceme ještě do kádru získat nastálo dva mladé hráče a dále dávat šanci dorostencům.

Jak bude vypadat zimní příprava? 

Budeme trénovat samostatně. Pokud by hráči jako Bayer, Černý a další měli zájem naběhat s jedničkou, my budeme jen pro.

 

 

 
nike-1000x90
nike-1000x90.gif